Hiszpańskie nowości czarterowe


Alicante to centrum Costa Blanca, czyli jednego z najbardziej słonecznych miejsc w Hiszpanii (325 dni w roku), z przepięknymi, długimi i piaszczystymi plażami, a także temperaturą wody idealną do pływania i uprawiania sportów wodnych (średnio powyżej 25°C od lipca do września). Na Białe Wybrzeże przyciągają także lokalna kuchnia, liczne fiesty i bogate życie nocne.

Costa Blanca jest wymarzonymi miejscem dla fanów plażowania, rodzin z dziećmi oraz dla pasjonatów sportów wodnych, przede wszystkim kitesurfingu i windsurfingu. W regionie nie  brakuje też malowniczej przyrody i ciekawych zabytków, a lokalna kuchnia może być kulinarnym odkryciem – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Natomiast Barcelona (El Prat) to propozycja dla tych, którzy preferują bardziej umiarkowany, choć również ciepły, klimat Costa Brava. Atrakcją samą w sobie jest oczywiście zwiedzanie stolicy Katalonii, ale fascynujący jest cały region. W tej części hiszpańskiego wybrzeża oprócz pięknych plaż, znajdziemy też małe miasteczka rybackie i mało uczęszczane zatoczki, zabytki nawet z czasów rzymskich, zróżnicowany krajobraz, parki rozrywki i aquaparki, a także mnóstwo innych atrakcji.

Inne hiszpańskie czarterowe kierunki z Wrocławia to Majorka oraz Teneryfa, Lanzarote
i Fuerteventura w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wśród propozycji biur podróży na lato 2016 znalazły się także dwa nowe kierunki w Grecji – wyspy Thassos i Lefkada. W sumie  pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do wyboru ponad 30 propozycji od tour operatorów.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę