Stabilny wzrost na wrocławskim lotnisku


W listopadzie Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 159 tys. pasażerów, czyli o 2,2% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Największy wzrost odnotowali przewoźnicy niskokosztowi, łącznie o 15,6%. Popularnością cieszy się wiele tras zarówno na południe Europy, jak i na Wyspy Brytyjskie.

W listopadzie 2015 nadal dużą popularnością cieszyły się kierunki południowe. W porównaniu do listopada 2014 na przykład na trasie do Mediolanu (Bergamo) przybyło 14,1% pasażerów, 8,7% do Bolonii, 7,3% do Paryża, a 4,8% do Barcelony (Girony).
Warto podkreślić, że samoloty na trasie do Mediolanu wypełnione były w 90%, a na wielu innych południowych kierunkach w ponad 80%. To znakomity wynik. O tej porze roku podróżni chętnie wybierają się na krótkie wyjazdy, a ciekawe europejskie miasta jesienią i zimą mają do zaoferowania mnóstwo atrakcji – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.
Dużym powodzeniem cieszą się także nowości – Teneryfa (Ryanair) oraz Sztokholm (Wizz Air). Połączenie na największą z Wysp Kanaryjskich wystartowało 4 listopada. Na niektóre loty w listopadzie bilety zostały wyprzedane z dużym wyprzedzeniem.
To pokazuje, że nasza siatka połączeń jest atrakcyjna, a nowe trasy jeszcze wzbogacają ofertę. W letniej siatce pojawi się Wenecja-Treviso. To połączenie także może się okazać przebojem. Stabilny wzrost liczby pasażerów zawdzięczamy również wygodnemu dojazdowi i wysokim standardom obsługi – dodaje Jarosław Sztucki.
Tradycyjnie popularne są loty na Wyspy Brytyjskie. W przypadku wielu połączeń do Anglii, Szkocji i Irlandii wypełnienia przekraczają 90%. W listopadzie 2015 największe wzrosty odnotowano na trasach do Londynu Luton (34,6%), Shannon (18,3%), Glasgow (16,2%) i Londynu Stansted (11,2%).
Wśród międzynarodowych połączeń sieciowych największy wzrost odnotowały linie SAS na trasie do Kopenhagi (39,3%) oraz Lufthansa do Monachium (5,8%).
Od początku roku wrocławskie lotnisko obsłużyło blisko 2 miliony 165 tys. pasażerów. Ubiegłoroczny rekord został pobity już pod koniec października. Przedstawiciele Portu Lotniczego Wrocław szacują, że do końca roku lotnisko osiągnie liczbę około 2,3 miliona podróżnych.


Powrót do aktualności | Drukuj stronę