Nowe połączenie z wrocławskiego lotniska


Tanie linie Wizz Air zapowiedziały uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do Birmingham. Pierwszy samolot wystartuje w marcu. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu: w poniedziałki oraz piątki.

Już w marcu 2016 roku siatka połączeń wrocławskiego lotniska zostanie wzbogacona o kolejny kierunek. Pasażerowie bezpośrednio ze stolicy Dolnego Śląska dostaną się do Birmingham w Anglii, a podróż zajmie nieco ponad dwie godziny. Nowe połączenie wprowadzą do oferty tanie linie lotnicze Wizz Air.
- Birmingham znakomicie uzupełni rozkład lotów wrocławskiego lotniska oraz linii Wizz Air, które oferują zarówno połączenia na Wyspy Brytyjskie, jak też inne atrakcyjne kierunki europejskie – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Lotami na trasie z i do Birmingham z pewnością będą zainteresowani pasażerowie związani zawodowo z tym miastem, ich rodziny, a także turyści, chcący spędzić udany weekend poza Wrocławiem.
Birmingham to jedno z największych miast w Anglii, a cała aglomeracja pod względem liczby ludności plasuje się na drugim miejscu za Londynem. Jest ważnym ośrodkiem handlowym i przemysłowym o długich tradycjach. To miasto parków, kanałów, które kiedyś pełniły rolę sieci transportowej, a także zabytków, przenikających się z nowoczesną architekturą i instalacjami. Turystom sprzyja dobrze zorganizowana komunikacja miejska.
Podróże na city break do Birmingham ułatwią dopasowane dni – poniedziałki i piątki – oraz godziny rejsów:

  • Wrocław – Birmingham: wylot o godz. 19:30 – lądowanie o godz. 20:50
  • Birmingham – Wrocław: wylot o godz. 21:20 – lądowanie o godz. 00:35

Pierwszy lot na trasie Wrocław-Birmingham zaplanowany jest na 18 marca 2016 roku. Sprzedaż biletów rozpoczęła się 9 grudnia 2015r. Ceny od 79 zł.
Wizz Air działa na wrocławskim lotnisku od 2006 roku. Wtedy uruchomił swoje pierwsze połączenie do Dortmundu. Cztery lata później otworzył we Wrocławiu swoją bazę operacyjną, w której obecnie stacjonuje samolot Airbus A320. Obecnie obsługuje siedem tras do sześciu krajów: Dortmund, Londyn-Luton, Eindhoven, Doncaster-Sheffield, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, a od września 2015 roku Sztokholm-Skavsta. Przez dziewięć lat węgierski przewoźnik obsłużył w Porcie Lotniczym Wrocław ok. dwóch milionów pasażerów.


Powrót do aktualności | Drukuj stronę