Stary terminal na nowo


Ze starego terminalu nadal korzystają podróżni. Na co dzień pełni rolę terminalu general aviation, obsługując ruch prywatnych, małych samolotów. Czy panuje tam duży ruch? Co roku do Wrocławia przylatują ponad 4 tys. takich maszyn. Używają ich biznesmeni, prezesi firm, artyści, a niekiedy także drużyny sportowe. Stary terminal przechodzi w tej chwili remont.

Stary terminal ma krótką historię, ale był świadkiem lotniczej rewolucji na polskim niebie i szybkiego rozwoju naszego lotniska. Po remoncie nadal będzie służył jako terminal general aviation, a poza tym powstanie tam baza techniczna, m.in. dla służb utrzymania lotniska, sprzętów lotniskowych itp.– mówi Jarosław Wróblewski, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Jak wygląda historia starego terminalu? Hala przylotów została otwarta w sierpniu 1992 roku, w maju 1997 roku oddano do użytku nową halę odlotów międzynarodowych, a rok później terminal krajowy. W 2000 roku z lotniska po raz pierwszy skorzystało ponad 200 tys. pasażerów – teraz Port Lotniczy Wrocław obsługuje więcej podróżnych w ciągu jednego miesiąca. Przepustowość starego terminalu była obliczona na około 1,2 miliona pasażerów rocznie. Tylu podróżnych skorzystało z lotniska już w 2007 roku, a w 2010 roku już 1,6 miliona. Mimo to udało się utrzymać standard obsługi, a przy okazji lotnisko zebrało cenne doświadczenia, które okazały się bardzo przydatne przy innowacyjnym programie „Stop kolejkom”, który działa już w nowym terminalu.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę