Samolotem na mikołajki


6 grudnia we Francji oficjalnie rozpoczyna się okres świąteczny. W każdej dzielnicy Paryża można znaleźć jarmarki świąteczne (warte odwiedzenia to m.in. Saint-Sulpice, Place des Abbesses in Montmartre, Gare de l’Est), gdzie znajdziemy kramy z sezonowymi specjałami francuskiej kuchni, słodkie smakołyki oraz rzemieślnicze dekoracje i ozdoby świąteczne. Świąteczną atmosferę podkreślają girlandy połyskujących świateł na Polach Elizejskich. Dla rodzin z dziećmi żelaznym punktem programu będą odwiedziny  Eurodisneylandu.

Jednak mikołajki to świetna okazja, żeby odkryć także nieco inne oblicze Paryża i pójść na przykład do Muzeum Czekolady. Można tam poznać nie tylko 4 tys. lat historii czekolady, ale także spróbować wytwarzanych na naszych oczach smakołyków. Można też porównać aromaty kakao: m.in. łagodne z Kostaryki, z owocowymi nutami z Peru czy wyrazistą słodyczą z Vanuatu – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Bilety w obie strony z Wrocławia do Paryża można kupić już za 178 zł (2-9 grudnia, Ryanair) lub 218 zł (4-7 grudnia, Wizz Air)*.

Oryginalnym pomysłem na mikołajki będzie podróż do Oslo. Na początku grudnia panuje tam już niemal noc polarna, a wspaniałe oświetlenie, w tym mnóstwo małych światełek w oknach domów, na wystawach i lokalach daje magiczny nastrój. Norwegowie mówią, że grudzień w Oslo to najbardziej przytulny czas. 5-6 grudnia (a później 12-13) warto się wybrać na jarmark świątecznych przy Norweskim muzeum Ludowym. Kupimy tam niepowtarzalne prezenty, w tym m.in. ciepłe wełniane czapki, skarpety i rękawice, a rozgrzeje nas Gløgg (grzane wino z korzennymi przyprawami). Przy okazji warto też pójść do Muzeum Łodzi Wikingów (trzy oryginalne okręty Wikingów z IX w.) czy Muzeum Statku Polarnego „Fram” (m.in. historia ekspedycji polarnych). Na aktywnych czeka w Oslo i bliskiej okolicy aż 2600 km znakomicie przygotowanych (częściowo oświetlonych) tras do narciarstwa biegowego. Dla Norwegów to sport narodowy.

Bilety w obie strony z Wrocławia do Oslo można kupić już za 118 zł (2-6 grudnia, Wizz Air, lotnisko Oslo Sandefjord Torp) lub 178 zł (3-8 grudnia, Ryanair, lotnisko Oslo Rygge)*.

 

* Podróż z bagażem podręcznym (ceny aktualne na dzień 02. 11. 2015 r.).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę