Piłkarska jesień na Wyspach


W Londynie jest 13 zawodowych klubów piłkarskich – więcej niż gdziekolwiek na świecie, a aż pięć z nich występuje w Premier League. Dlatego niemal w każdy weekend kibice mogą liczyć na ogromne emocje. Na pewno nie zabraknie ich m.in. podczas derbowych pojedynków Tottenham – West Ham (22 listopada) i Tottenham – Chelsea (29 listopada). Ale niepowtarzalną atmosferę poczujemy na stadionie każdego z większych londyńskich klubów.

Piłka nożna jest dla Anglików czymś więcej niż tylko sportem. Warto też odwiedzić fascynujące klubowe muzea, zwłaszcza te Arsenalu i Chelsea – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Na przykład w terminie 21-25 listopada do Londynu i z powrotem można z Wrocławia polecieć już za 135 zł*. Mekką dla fanów futbolu jest także Liverpool. Niezwykła aura stadionu Anfield Road pobudza wyobraźnię. W interaktywnym muzeum można poznać 120 lat historii FC Liverpool (w tym zobaczyć 5 europejskich pucharów), a najnowszą atrakcją jest kolekcja pamiątek przygotowanych osobiście przez Stevena Gerrarda. Na przykład w terminie 24-28 listopada bilet z Wrocławia do Liverpoolu można kupić już za 308 zł w obie strony* (akurat 26 listopada FC Liverpool gra u siebie z Bordeaux w Lidze Europy).

 

*Ryanair; podróż z bagażem podręcznym  w obie strony (ceny aktualne na 20.10.2015 r.).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę