Wystartowało połączenie do Sztokholmu


Już od dziś z Portu Lotniczego Wrocław polecimy bezpośrednio do Sztokholmu Skavsta. Nowe połączenie uruchomiły tanie linie Wizz Air. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu: we wtorki i soboty.

Od dziś Wrocław od Sztokholmu dzieli tylko ok. 1,5 godziny lotu. Uruchomienie rejsów do stolicy Szwecji (Sztokholm Skavsta) to znakomita wiadomość dla dolnośląskiego biznesu.
Firmy szwedzkie coraz częściej inwestują w naszym regionie, dlatego dogodne połączenie ze Sztokholmem ma strategiczne znaczenie. Jednak skorzystają z niego także turyści, ponieważ jest bardzo ciekawym miastem – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu Portu Lotniczego Wrocław.
Stolica Szwecji ma mnóstwo atrakcji turystycznych, m.in. jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Europie, 400-letni okręt wojenny „Vasa”, ok. 200 muzeów czy największy na świecie skansen, gdzie można zobaczyć całą Szwecję w pigułce. Wycieczka do Sztokholmu powinna być obowiązkowa także dla każdego miłośnika kryminałów. Chodząc po stolicy Szwecji zagłębiamy się w świat dziennikarza Mikaela Blomkvista i kontrowersyjnej hakerki Lisbeth Salander, szczegółowo opisany w popularnej na całym świecie trylogii „Millenium” Stiega Larssona.
Nowe połączenie do Sztokholmu uzupełni skandynawską ofertę Portu Lotniczego Wrocław – w tej chwili bezpośredni ze stolicy Dolnego Śląska można polecieć do Oslo (lotniska Rygge i Torp) oraz Kopenhagi, która jest jednym z najważniejszych w Europie hubów przesiadkowych.
Rejsy do Sztokholmu będą realizowane dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki. Wylatując ze stolicy Dolnego Śląska o godzinie 10.10, w stolicy Szwecji będziemy o godzinie 11.55. Ze Sztokholmu wylecimy o godzinie 7.55, a we Wrocławiu wylądujemy o godzinie 9.40.


Powrót do aktualności | Drukuj stronę