Newsletter nr 145 – czerwiec 2015


Port Lotniczy Wrocław S.A. – Biuro Prasowe

54-530 Wrocław,

ul. Graniczna 190

tel. (071) 35-81-100

e-mail: [email protected]

Copernicus Airport Wroclaw
Kreta w wakacyjnej ekstraklasie

W ubiegłym roku Chania i Heraklion znalazły się na drugim i trzecim miejscu w top 10 wakacyjnych kierunków z Wrocławia. Niezmiennie popularnością wśród pasażerów cieszy się jednak nie tylko Kreta, lecz także inne greckie kierunki.

Dlaczego wśród najpopularniejszych wakacyjnych kierunków znajduje się Kreta? Znajdziemy tam słońce, niezliczone plaże, niezwykle zróżnicowane krajobrazy i malowniczą przyrodę, fascynujące zabytki, a także specjały miejscowej kuchni.

To śródziemnomorski raj, dlatego niezmiennie cieszy się popularnością. Z Wrocławia podróżni mają do dyspozycji połączenia czarterowe do Chanii i Heraklionu, jednak wiele osób wybiera się na Kretę także na własną rękę. Niskokosztowe połączenie do Chanii umożliwia zaplanowanie takiego wyjazdu w dogodnym terminie, choćby na weekend – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Na czele wakacyjnej listy przebojów znajdują się także inne greckie kierunki. Ruszyły już czartery na Korfu i Zakynthos – wyspy na Morzu Jońskim, a także do Salonik (Riwiera Olimpijska). Wyspa Korfu jest znana z piaszczystych plaż, łagodnego klimatu i wspaniałej przyrody. Z kolei Zakynthos to niepowtarzalne widoki, białe klify i krystaliczna woda, a także wyjątkowe atrakcje, jak na przykład Błękitne Groty Skinari czy jedna z najpiękniejszych plaż świata w tzw. Zatoce Wraku. Natomiast na Riwierę Olimpijską przyciągają kąpiele słoneczne
i morskie, bajeczne górskie pejzaże, starożytne zabytki oraz przyjazna atmosfera niewielkich wiosek i miasteczek portowych. Wycieczki do Grecji oferują biura podróży współpracujące z wrocławskim lotniskiem, na Kretę (Chania) polecimy też z liniami Ryanair.

Wrocławskie lotnisko bije kolejne rekordy

W maju 2015 r. Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 200 tys. pasażerów. Wzrosty zanotowano we wszystkich segmentach ruchu lotniczego. Najwięcej podróżnych skorzystało z połączeń czarterowych.

W porównaniu do maja 2014 r. Port Lotniczy Wrocław obsłużył o 14,7% pasażerów więcej. Największy wzrost – aż o 37,4% – odnotowano w segmencie połączeń czarterowych.
Z połączeń niskokosztowych skorzystało 113,2 tys. pasażerów, czyli o 13,5% podróżnych więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Hitami były połączenia do Rzymu, Alicante, Barcelony i Paryża. To w dużej mierze zasługa zwiększonego oferowania na tych trasach.

Popularność kierunków południowych pokazuje, że coraz częściej planujemy wypoczynek jeszcze przed okresem wakacyjnym, a poza tym chętnie wybieramy się w krótkie podróże.
O sukcesie wrocławskiego lotniska decyduje rozbudowana i optymalna siatka połączeń. Od początku roku wzrosty wynoszą średnio 20% miesięcznie
– mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

W segmencie lotów krajowych w porównaniu do maja 2014 roku osiągnięto 20,3% wzrostu. Przy czym na trasie Wrocław–Warszawa obsługiwanej przez Ryanaira przybyło aż 161,8% pasażerów. W przypadku sieciowych połączeń międzynarodowych wzrost wyniósł 5,9%. Najwięcej podróżnych przybyło na trasach do Frankfurtu i Düsseldorfu, gdzie również zanotowano więcej zrealizowanych operacji lotniczych.

Barcelona, Alicante i Malaga blisko Wrocławia

Słońce i plaże, luźna atmosfera, a także różnorodna kuchnia i wspaniałe zabytki to atuty Hiszpanii. Wystarczy 2,5 godz., by z Wrocławia dolecieć do stolicy Katalonii. Wybieramy Malagę w gorącej Andaluzji? To niespełna 4 godz. lotu.

Barcelona jest jednym z ulubionych kierunków na city break wśród Europejczyków. Miasto z niepowtarzalną atmosferą, architekturą i atrakcjami takimi jak stadion Camp Nou przyciąga jak magnes. Do Barcelony-Girony regularnie latają z Wrocławia linie Ryanair*. Hiszpania ma jednak do zaoferowania dużo więcej. To znakomite miejsce zarówno na krótsze, jak i na dłuższe wakacje.

W Hiszpanii jest wszystko czego potrzeba, by odpocząć. Słońce, piękne plaże, malownicze krajobrazy, a poza tym jest to kraj niezwykle różnorodny. Każdy region ma własną kulturę, kuchnię i atmosferę. Dlatego odkrywanie Hiszpanii jest tak fascynujące – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Wypełnione samoloty Ryanaira latają z Wrocławia także do Alicante i Malagi. To pierwsze miasto jest centrum Costa Blanca, czyli Białego Wybrzeża – piaszczyste plaże i mnóstwo słońca to znak firmowy tego regionu Hiszpanii. Są tam także ciekawe zabytki, na czele ze starodawną twierdzą malowniczo położoną na wysokiej skale nad Alicante. Słońca nie brakuje także w Maladze – świeci tam aż przez 320 dni w roku. Oprócz fanów plażowania w raju znajdą się także wielbiciele owoców morza. Restauracje i knajpki Malagi oferują wszystkie możliwe potrawy z ryb, a także krabów, sardeli, ośmiorniczek, kalmarów czy krewetek. To także miasto artystów, a najsłynniejszym z nich był Pablo Picasso. Warto odwiedzić jego dom i muzeum.

*W okresie 27.09.2015–11.10.2015 ofertę wrocławskiego lotniska uzupełnią linie Wizz Air, latające na główne lotnisko stolicy Katalonii El Prat.

Wrocławskie lotnisko świętuje samorządność!

Z okazji 25-lecia samorządności w Polsce grupa pasjonatów latania i lotnictwa miała okazję zwiedzić terminal Portu Lotniczego Wrocław. 25 laureatów konkursów na Facebooku zobaczyło lotnisko od kuchni, przez chwilę towarzyszyło pracownikom portu i poznało tajniki lotniskowej straży pożarnej.

Na fanpage’u Portu Lotniczego Wrocław na Facebooku zorganizowany został cykl konkursów. Jego laureaci stworzyli grupę, która z przewodnikiem spotkała się w głównym holu terminalu, by poznać niedostępne na co dzień miejsca na lotnisku. Wycieczka zaczęła się od tarasu widokowego, z którego można było zobaczyć halę dla odlatujących i ogólnodostępną. Grupa pasjonatów, z których najmłodszy liczył 4 lata, udała się następnie do strefy kontroli bezpieczeństwa, po przejściu której mogła wejść na płytę lotniska. Specjalnie zamówiony autobus przewiózł ich do jednostki straży pożarnej.

Tam uczestnicy dowiedzieli się, jak wygląda codzienna praca, jak jeździ się słynnymi pojazdami Felix 8X8. Strażacy opowiedzieli, jak w ciągu zaledwie 30 sekund przygotowują się do akcji. Sporą atrakcją okazał się pobyt tuż przy płycie postojowej dla samolotów, na której po kolei pojawiały się maszyny linii Lufthansa, Ryanair i PLL LOT. W tym momencie ryk silników samolotów mieszał się z dźwiękami migawek aparatów fotograficznych.

Nie zabrakło przywitania z pilotami maszyn, a także zdziwionego wzroku pasażerów. Stamtąd grupa udała się do głównego holu, gdzie wszyscy mogli opowiedzieć o swoich wrażeniach i udać się do domu, aby przejrzeć wyjątkowe, pamiątkowe zdjęcia, których tego dnia nie zabrakło.Dołącz do nas na portalu FACEBOOK
© 2015 Port Lotniczy Wrocław S.A., Biuro Prasowe 54-530 Wrocław, ul. Graniczna 190.

Aby wypisać się z newslettera odpowiedz na tego maila w treści wpisując „NIE”


Jeśli masz kłopoty z wyświetleniem tego newslettera, kliknij tutaj.

Archiwum newslettera