Kolejny rekord w sierpniu


Dopiero co, bo w ubiegłym miesiącu, Port Lotniczy Wrocław ustanowił rekord w liczbie odprawionych pasażerów, a już go pobił. Sierpień okazał się jeszcze lepszy niż lipiec i w sektorze połączeń krajowych przyniósł aż 62% wzrost w porównaniu do sierpnia 2013 roku!

W ubiegłym miesiącu Port Lotniczy Wrocław łącznie obsłużył prawie 242 tys. pasażerów. To najlepszy wynik w historii lotniska. W żadnym miesiącu wcześniej nie odprawiono większej liczby podróżnych. To o ponad 2 tysiące więcej pasażerów niż w rekordowym lipcu 2014 roku.

Latamy po kraju
Ten wynik oznacza także wzrost całkowitego ruchu o 11,2% w odniesieniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

- Na sukces złożył się nieustanny rozwój siatki połączeń lotniska, a co za tym idzie, ogromne przypływy podróżnych w sektorze lotów krajowych, czarterowych i sieciowych międzynarodowych – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Z porównania sierpień 2014 – sierpień 2013 wynika, że procentowo najwięcej podróżnych przybyło w sektorze krajowym – aż 62%. To zasługa połączeń lotniczych z czterema polskimi miastami: Gdańskiem (Eurolot i Ryanair), Warszawą (PLL LOT), Warszawą-Modlinem (Ryanair) i Lublinem (Eurolot).

- Połączenia krajowe rozwijają się niezwykle dynamicznie. W dużej mierze to zasługa tanich linii lotniczych Ryanair, które w ostatnich miesiącach uruchomiły z Wrocławia loty do Warszawy-Modlina i Gdańska – mówi Jarosław Sztucki. – Pasażerowie wybierają samolot zamiast pociągu czy samochodu, ponieważ dzięki temu oszczędzają czas i zapewniają sobie komfort podróży. Połączenia krajowe mają ogromny potencjał.

Ryanair znacząco wzmocnił krajową siatkę. W sierpniu na trasie Wrocław-Gdańsk irlandzkie linie obsłużyły 3760 pasażerów. Z kolei z połączenia do Warszawy-Modlina skorzystało aż 7262 podróżnych – to prawie tyle samo, ile w tym samym czasie latało do Dublina (7576). Ogromne zainteresowanie spowodowało, że Ryanair podjął decyzję o uruchomieniu w sezonie zimowym drugiego, porannego rejsu do Warszawy-Modlina.

Latamy w interesach
Duży wzrost nastąpił w sektorze sieciowych połączeń międzynarodowych, z których korzystają przede wszystkim pasażerowie podróżujący w interesach. Z Wrocławia mogą oni szybko i wygodnie dotrzeć do głównych lotnisk wielu europejskich metropolii i hubów przesiadkowych: Frankfurtu, Monachium, Düsseldorfu, Kopenhagi, Brukseli, Paryża i Zurychu. W sumie na tych trasach pasażerów było w sierpniu 2014 roku o 22,2% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

- Ten wynik jest zasługą doskonałego wypełnienia samolotów na trasach oferowanych przez linie SAS, Lufthansę, Germanwings, ale też rosnącej popularności połączeń z Zurychem, Brukselą i Paryżem z oferty Eurolotu – mówi Jarosław Sztucki.

Z myślą o pasażerach oczekujących najwyższego standardu usług wrocławskiego lotnisko przygotowało ofertę VIP & Business Services. To m.in. możliwość szybkiego przejścia z parkingu do samolotu i równie szybkiej odprawy. Dużym udogodnieniem jest także znajdujący się w hali odlotów Executive Lounge – komfortowy salon przystosowane do pracy lub relaksu przed podróżą.

Wakacje w pełni
Sierpień 2014 w Porcie Lotniczym Wrocław był znakomity także w przypadku połączeń czarterowych. Z oferty biur podróży skorzystało w tym czasie o 27,3% pasażerów więcej niż w sierpniu 2013 roku. Przebojem tegorocznych wakacji okazały się Wyspy Greckie i kurorty
w Turcji – tam podróżni wybierali się najchętniej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się popularna od wielu sezonów oferta lotów do Egiptu, na Wyspy Kanaryjskie, a także tegoroczne nowości, tj. portugalska Wyspa Kwiatów Madera czy półwysep Peloponez.


Powrót do aktualności | Drukuj stronę