Malaga, Rzym czy Alicante? Przeboje lata 2014


W tym roku to Hiszpania podbija serca pasażerów wrocławskiego lotniska. W połowie sezonu urlopowego najchętniej wybieranym niskokosztowym kierunkiem południowym okazała się Malaga. Od kwietnia do czerwca na tej trasie obsłużono prawie 8960 pasażerów. Na drugim miejscu uplasował się Rzym – różnica wyniosła raptem 40 pasażerów. Trójkę najpopularniejszych wakacyjnych połączeń niskokosztowych zamyka Alicante.

- Dolnoślązacy bardzo chętnie organizują wakacje na własną rękę, a bogata oferta naszego portu doskonale im to ułatwia – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Portu Lotniczego Wrocław. – Popularność kierunków południowych wśród naszych pasażerów może być dla przewoźników sygnałem do poszerzenia oferty tych połączeń w przyszłym sezonie.

Ogółem na trasach do Rzymu, Mediolanu, Bolonii, na Maltę, do Barcelony, Alicante, Malagi i na Kretę poleciało do tej pory niemal 68 300 pasażerów. To o 6 tysięcy więcej niż przed rokiem. W te wakacje zwiększyło się również wypełnienie samolotów, które na trasach na południe Europy oscyluje w granicach 90%. Z letniej oferty połączeń wrocławskiego lotniska można korzystać do końca października 2014 roku. Gorąco zachęcamy!


Powrót do aktualności | Drukuj stronę