Newsletter nr 112 – marzec 2014


Port Lotniczy Wrocław S.A. – Biuro Prasowe
54-530 Wrocław,
ul. Graniczna 190
tel. (071) 35-81-100
e-mail: [email protected]
Copernicus Airport Wroclaw
Nowe połączenie do Gdańska

Trzy razy w tygodniu, zaledwie w 60 minut, w atrakcyjnej cenie. Tanie linie lotnicze Ryaniar ogłosiły, że w te wakacje będą latały również z Wrocławia do Gdańska. To kolejne, po Warszawie-Modlin krajowe połączenie tego przewoźnika.

Rejsy Ryanair wystartują w lipcu. Nad morze i z powrotem pasażerowie polecą w każdy wtorek, czwartek i sobotę. Lot zajmie godzinę. W tygodniu wylot z Wrocławia planowany jest na godzinę 12:45, zaś rejs powrotny z Gdańska o godzinie 14:10. Z kolei w sobotę wylot z Wrocławia zaplanowany został na 14:20, a powrotny na godzinę 15:45. Bilety są już dostępne w sprzedaży na www.ryanair.com/pl.

- Decyzja przewoźnika oznacza większy wybór dla pasażerów w okresie letnim. Ryanair zapowiedział loty od lipca do sierpnia. To komfortowa alternatywa dla wielogodzinnych podróży pociągiem czy samochodem – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Portu Lotniczego Wrocław. – Ponadto, doskonale uzupełni propozycję Eurolotu, który wiosną – wraz z nowym rozkładem – ponownie będzie latał do Gdańska – dodaje.

Rejsy Eurolotu do Gdańska będą się odbywały 8 razy w tygodniu w każdy poniedziałek, środę i piątek. Rejsy są zaplanowane w dogodnych godzinach porannych i wieczornych. Połączenia będą realizowane nowoczesnymi i wygodnymi samolotami Bombardier Q400 NextGen.

Jak podróżować z najmłodszymi?

Może wydawać się, że podróż samolotem wraz z małym dzieckiem przysparza problemów. Nic bardziej mylnego – jeśli zastosujemy się do kilku porad, podróż z dzieckiem będzie przyjemnością, zarówno dla rodziców jak i małych podróżników.

Problemy z pakowaniem bagażu? Każdy, nawet najmniejszy pasażer, musi przejść kontrolę bezpieczeństwa. W świetle obowiązujących przepisów, w przypadku dzieci poniżej 12 miesiąca życia, do bagażu podręcznego możemy zabrać płyny niezbędne podczas podróży dla malucha, o objętości powyżej 100 ml. W przypadku dzieci starszych do 100 ml. Taką informacje znajdziemy zarówno w regulaminie przewozu bagażu jak, na stronie lotniska. W razie wątpliwości pomocą służą też pracownicy lotniska.

Co przygotowaliśmy dla Ciebie i Twojego dziecka? W strefie dla odlatujących odnajdziesz specjalne miejsce, w którym można dostać wodę i np. przygotować mleko dla dziecka. Możesz tam również zakupić napoje. W strefie Kids Play, twoje dziecko – w czasie oczekiwania na lot – odnajdzie miejsce do zabawy. Do dyspozycji pasażerów są też specjalne pokoje, gdzie można komfortowo przewinąć lub nakarmić dziecko.

Podróżujesz sama z wózkiem i bagażami? Nie ma problemu. Wszyscy podróżujący z małymi dziećmi zawsze mogą poprosić personel lotniska o pomoc. Służymy wsparciem i poradą na każdym etapie Twojej podróży – od przyjazdu na lotnisko, aż do wejścia na pokład.

Nowe połączenie dla biznesu do Szwajcarii

Od 3 marca linie lotnicze Eurolot uruchomią nowe połączenie z Wrocławia do Zurychu. To kolejny kierunek stanowiący idealną ofertę dla pasażerów biznesowych, ale i doskonała alternatywa dla połączeń typu low-cost.

Do najważniejszego ośrodka gospodarczego Szwajcarii polecimy z Wrocławia cztery razy w tygodniu – w każdy poniedziałek, środę, piątek i niedzielę. Loty w dwa pierwsze dni odbywać się będą o godzinie 17:20, w dwa kolejne o 18:15. Czas podróży wyniesie 2 godziny i 10 minut. Eurolot będzie lądował na głównym lotnisku Zurych-Kloten, co zapewni pasażerom szybkie dotarcie do centrum miasta i to bez potrzeby ponoszenia dodatkowych kosztów oraz poświęcania dodatkowego czasu.

- Zurych stanowi też świetny hub przesiadkowy – dolecimy z niego praktycznie w każde miejsce na świecie. – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Lotniska regionalne potrzebują takich przewoźników, a oferta Eurolotu będzie atrakcyjna zarówno dla pasażerów podróżujących w interesach, jak i osób korzystających dotąd z połączeń niskokosztowych – dodaje.

Ceny biletów na tej trasie w wybrane dni rozpoczynają się od 265 złotych*. W cenę wliczony jest także koszt przewozu bagażu rejestrowanego. Ponadto przewoźnik przewiduje zniżki dla dzieci i niemowląt. Zurych, to obok Mediolanu, Paryża i Brukseli, jedna z nowości zapowiadanych przez Eurolot od marca z Wrocławia.

* cena za przelot w jedną stronę dla osoby dorosłej, stan na dzień 25 lutego 2014.

7 nowych, wakacyjnych kierunków z wrocławskiego lotniska

Do 25 znanych nam kierunków czarterowych z wakacyjnej siatki lotów dołączy 7 nowych, gorących połączeń. W tym sezonie pasażerowie wybiorą się w tak malownicze miejsca, jak na portugalską wyspę kwiatów – Maderę, tunezyjską Dżerbę, czy do orientalnego Maroka.

Tegoroczna oferta biur podróży współpracujących z wrocławskim lotniskiem przedstawia się rekordowo. Wśród nowości jest kilka miejsc, które będą konkurowały o tytuł tej najgorętszej. Przebojem ma szansę okazać się Maroko, które uwodzi podróżników prawdziwie baśniowym światem smaków i zapachów. Miłośnicy głośnych imprez do białego rana na pewno będą zadowoleni z przelotów na dwie śródziemnomorskie wyspy – Ibizę i słynącą z pięknych kwiatów Maderę. Kierunki te gwarantują doskonałą pogodę i bardzo dobrą bazę hotelową.

Podróże do bardzo modnej w zeszłym roku Grecji staną się jeszcze ciekawsze z nowym połączeniem lotniczym na półwysep Peloponez. To doskonałe miejsce, by poznać najbardziej na południe wysuniętą kontynentalną część kraju. Pasjonaci tego regionu będą mogli polecieć także do słynącego z licznych zabytków cypryjskiego Paphos. W każdym z tych miejsc touroperatorzy zadbają o bogaty program animacyjny.

Osoby, które zdecydują się na wakacje na tunezyjskiej Djerbie, także mają zagwarantowaną pogodę. Średnie temperatury dla tej wyspy, która bywa utożsamiana z Wyspą Lotofagów z „Odysei” Homera, w ciągu całego roku nie spadają poniżej 25 stopni. Ofertę połączeń do kraju Faraonów uzupełni Taba. To drugie po Marsa Alam spokojne miasto dla osób, które szukają odpoczynku od turystycznego zgiełku.Dołącz do nas na portalu FACEBOOK

© 2014 Port Lotniczy Wrocław S.A., Biuro Prasowe 54-530 Wrocław, ul. Graniczna 190.
Aby wypisać się z newslettera odpowiedz na tego maila w treści wpisując „NIE”

Jeśli masz kłopoty z wyświetleniem tego newslettera, kliknij tutaj.

Archiwum newslettera