Newsletter nr 107 – grudzień 2013


Port Lotniczy Wrocław S.A. – Biuro Prasowe 

54-530 Wrocław,

ul. Graniczna 190

tel. (071) 35-81-100

e-mail: [email protected]

Copernicus Airport Wroclaw
Ryanairem z Wrocławia do Modlina

W sprzedaży są już bilety na połączenia krajowe realizowane przez linie lotnicze Ryanair. Od kwietnia przewoźnik będzie obsługiwał loty na trasie Wrocław – Warszawa Modlin. Do stolicy polecimy codziennie popołudniu.

Ryanair zaplanował pierwszy lot z Wrocławia do Warszawy na 2 kwietnia 2014 roku. Od tego dnia operacje będą realizowane codziennie. – Wrocław jest niezwykle ważnym lotniskiem dla linii Ryaniar. To tutaj w 2005 roku rozpoczęliśmy naszą ekspansję na polskim niebie, od ponad dwóch lat mamy bazę operacyjną, gdzie stacjonujemy już dwa samoloty – mówił Michael Cawley, wiceprezes linii Ryaniar, który pojawił się we Wrocławiu specjalnie z okazji uruchomienia krajowych połączeń przewoźnika w Polsce.

Pasażerowie mogą liczyć na 14 lotów tygodniowo, od poniedziałku do niedzieli. Z Wrocławia wylecimy o godzinie 16:20 (przylot na lotnisko Warszawa Modlin: godz. 17:20), z Warszawy zaś udamy się do stolicy Dolnego Śląska o godzinie 15:00 (przylot do Wrocławia: godz. 15:55). W podróż zabierze nas Boeing 737-800.

Nowe połączenie z Warszawą doskonale uzupełnia ofertę naszego lotniska. Dzięki popołudniowym lotom, także poza godzinami szczytu komunikacyjnego, możemy szybko, wygodnie i tanio znaleźć się w stolicy – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – To doskonała alternatywa dla wielogodzinnej podróży samochodem, pociągiem czy autobusem – dodaje.

Wrocławskie lotnisko z certyfikatem „Wrocław bez barier”

Organizacje pozarządowe, dbające o interesy osób niepełnosprawnych, przyznały Portowi Lotniczemu Wrocław certyfikat „Wrocław bez barier”. To wyraz uznania dla działań podejmowanych przez lotnisko na rzecz pełnej dostępności i integracji społecznej.

Celem plebiscytu „Wrocław bez barier” jest promocja pozytywnych postaw oraz działań podejmowanych przez firmy, instytucje oraz osoby fizyczne na rzecz pełnej dostępności i integracji. 1 grudnia poznaliśmy tegorocznych laureatów tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Jednym z nich był Port Lotniczy Wrocław.

Jesteśmy tym bardziej dumni ze zdobycia certyfikatu, ponieważ wszystkie ulepszenia konsultowaliśmy uprzednio ze środowiskiem osób niepełnosprawnych, wsłuchując się z uwagą w ich sugestie – tłumaczy Izabela Prażmowska, Zastępca Kierownika Obsługi Pasażerskiej Portu Lotniczego Wrocław. Lotnisko zapewnia osobom niepełnosprawnym światowe standardy obsługi. To m.in. rozwiązania infrastrukturalne takie jak specjalnie oznakowane miejsca parkingowe, system przywoławczy, przystosowane windy czy check-iny z obniżonym blatem, ale i specjalny ambulift, umożliwiający niepełnosprawnym komfortowy transport do samolotu. To także wykwalifikowany i przeszkolony personel.

Wyróżnienia „Wrocław bez barier” wręczał Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych w UM. Gościem honorowym był Robin Barnett, niepełnosprawny ambasador Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce.

Więcej pasażerów, więcej lotów

Port Lotniczy Wrocław odnotował w listopadzie ponad 6% wzrostu na wszystkich połączeniach. Największa zmiana nastąpiła w sektorze połączeń niskokosztowych – przybyło aż 8,6% pasażerów w stosunku do listopada 2012 roku.

W listopadzie 2013 roku na wrocławskim lotnisku odprawiono blisko 126,5 tys. pasażerów przy liczbie ok. 1,8 tys. operacji lotniczych. Oznacza to wzrost na poziomie 6,3% w porównaniu do listopada 2012 roku. – Wpływ na to ma z pewnością atrakcyjna siatka połączeń, w której podróżni mogą znaleźć najważniejsze europejskie miasta – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław. – W zimie oferujemy jeszcze więcej rejsów do Londynu i Dublina. Na podróżnych czeka też Barcelona i Rzym – połączenia, których nie było podczas ubiegłorocznej zimy – dodaje.

Na ogólny, pozytywny wynik lotniska złożył się przyrost liczby pasażerów, korzystających z połączeń niskokosztowych, sieciowych międzynarodowych, a także czarterowych. W listopadzie 2013 roku z połączeń typu low-cost skorzystało 74,3 tys. podróżnych, co przekłada się na 8,6% wzrostu w stosunku do analogicznego okresu w 2012 roku. W sektorze sieciowych połączeń międzynarodowych, które najczęściej wybierają osoby podróżujące w interesach, odnotowano liczbę 25,1 tys. pasażerów. To o 5,2% więcej niż w listopadzie 2012 roku. Z kolei z połączeń czarterowych skorzystało 5,1 tys. podróżnych, co oznacza wzrost o 29,8% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Spontaniczny Sylwester

Decyzję o tym, gdzie spędzić sylwestra najlepiej podjąć na długo przed 31 grudnia. Wszyscy, którzy nie mają jeszcze pomysłu, gdzie będą świętować Nowy Rok nie muszą się wcale martwić. Na lot do Paryża, Mediolanu czy Oslo nigdy nie jest za późno!

Okres świąteczno-sylwestrowy, to niezwykle intensywny czas, którego zwieńczeniem jest szalona, noworoczna zabawa. Czemu nie spędzić jej w wyjątkowym miejscu? Lecąc z Wrocławia, w stolicy Francji – Paryżu - możemy znaleźć się rankiem, 31 grudnia i wrócić 2 stycznia za 495 zł*. A tam czekać będzie na nas spektakularny pokaz sztucznych ogni pod Wieżą Eiffla. To naprawdę niezapomniany widok. W międzyczasie świątecznie zaaranżowane restauracje i słynne paryskie knajpki skuszą nas do odwiedzin i skosztowania grzanego wina.

Z kolei do magicznego Mediolanu możemy lecieć już za 356 zł*. W tym przypadku musimy zdecydować się na lot między 27 grudnia a 3 stycznia. Stolica mody, piłki nożnej i zjawiskowej architektury obchodzi sylwestra niezwykle hucznie. Ulice i place włoskiego miasta zapełniają się radosnymi ludźmi, którzy wciągają turystów do wspólnej zabawy.

Na koniec warto pomyśleć o Norwegii. Do Oslo z liniami Ryanair polecimy za 232 zł*. Podróż planujmy w terminie od 28 grudnia do 2 stycznia. Trafimy tam na wielką imprezę miejską, która rozgrzewa z roku na rok coraz większą liczbą Europejczyków, przybywających do Skandynawii specjalnie na sylwestra. Poza tym Oslo to prawdziwa zimowa stolica, w której pojeździmy na nartach, zjemy wyśmienite regionalne dania i odwiedzimy liczne muzea.

* Podane ceny dotyczą biletu Ryanair w dwie strony z bagażem podręcznym, bez dodatkowych opłat i są aktualne na dzień 06.12.2013 r.Dołącz do nas na portalu FACEBOOK
© 2013 Port Lotniczy Wrocław S.A., Biuro Prasowe 54-530 Wrocław, ul. Graniczna 190. 

Aby wypisać się z newslettera odpowiedz na tego maila w treści wpisując „NIE”


Jeśli masz kłopoty z wyświetleniem tego newslettera, kliknij tutaj.


Archiwum newslettera