Newsletter nr 100 – wrzesień 2013


Port Lotniczy Wrocław S.A. – Biuro Prasowe 

54-530 Wrocław,

ul. Graniczna 190

tel. (071) 35-81-100

e-mail: [email protected]

Copernicus Airport Wroclaw
Jesteśmy z Wami od 100 numerów

Pierwszy newsletter Portu Lotniczego Wrocław pojawił się w październiku 2009 roku. Od tamtego czasu regularnie co dwa tygodnie opowiadamy o tym, co dzieje się na lotnisku, piszemy o lotniczych nowościach i inspirujemy do latania. Dzisiaj obchodzimy jubileusz – to setny numer – i z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs.

Pisaliśmy dla Was o otwarciu bazy niskokosztowych linii lotniczych Wizz Air i Ryanair. Pierwszy przewoźnik na stałe postawił swój samolot we Wrocławiu w marcu 2010 roku, drugi również w marcu, ale dwa lata później. To z Wami śledziliśmy, jak powstaje nowy terminal, oglądaliśmy go podczas Dnia Otwartego, wreszcie testowaliśmy obiekt podczas uruchomienia. Już chwilę później informowaliśmy o rekordowej liczbie letnich kierunków, nowych wozach strażackich, o imponującym wzroście liczby obsłużonych pasażerów w 2012 roku i wszystkim, co przyniosło nam UEFA EURO 2012™.

- Przez te lata zmieniło się wiele – powstał nowy terminal, rozrosła się znacznie siatka połączeń, wreszcie wybraliśmy nowe logo. Jedno pozostało bez zmian – newsletter, który cały czas przygotowujemy z myślą o naszych pasażerach. To dlatego można w nim znaleźć aktualne informacje z życia lotniska, ale też wiele inspiracji do podróży lotniczych – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Z okazji setnego numeru na czytelników czeka konkurs. Ponad rok temu pisaliśmy o pierwszym dniu działalności nowego terminalu wrocławskiego lotniska. Pierwszym lotem pasażerowie udali się wtedy do Warszawy. A ilu pasażerów terminal obsłużył w ciągu całego premierowego dnia? Trzy osoby, które pierwsze wyślą poprawną odpowiedzi na adres [email protected], otrzymają paczki z gadżetami Portu Lotniczego Wrocław. Zapraszamy do zabawy!

Czarterem na plażę lub… narty

Nadchodzącej zimy po raz pierwszy polecimy z Wrocławia na gorącą Teneryfę albo na narty do Turynu. Do wyboru będą też ubiegłoroczne połączenia, w tym Wyspy Kanaryjskie. Biura podróży zapowiedziały siatkę połączeń na sezon zimowy 2013/2014.

Uwaga miłośnicy narciarstwa! Po raz pierwszy z wrocławskiego lotniska będzie można polecieć tej zimy do malowniczego Turynu. To nowość w ofercie biura podróży Itaka. Włoskie miasto leży u podnóża Alp Zachodnich i jest doskonale skomunikowane z nowoczesnymi ośrodkami narciarskimi. Lot trwa zaledwie 1,5 godziny, a biuro Itaka zapewnia podróżnym możliwość przewozu sprzętu narciarskiego do 15 kg w cenie biletu.

Na tym nie koniec nowości. Itaka pozostawia na zimę w swojej ofercie Teneryfę. Kierunek był bardzo popularny w sezonie letnim, kiedy wprowadzono go do rozkładu lotów. Podobnie jak w poprzednich kilku latach z wrocławskiego lotniska będzie można polecieć z tour operatorem na Lanzarote i Fuerteventurę. Tej zimy na jednym bilecie lotniczym z Wrocławia – z przesiadką we Frankfurcie – polecimy też na Dominikanę, Kubę, Malediwy, do Kenii, Meksyku i Tajlandii. Połączenia oferuje biuro podróży Neckermann.

- Zimowa siatka połączeń czarterowych jeszcze nigdy nie była tak szeroka. Pasażerowie decydujący się lecieć z wrocławskiego lotniska z pewnością znajdą odpowiednią dla siebie propozycję i zaplanują udane zimowe ferie – mówi Michał Kozak, odpowiedzialny za rozwój sektora połączeń czarterowych w Porcie Lotniczym Wrocław. W ofercie biur podróży pozostają wycieczki do Egiptu: Hurghady, Sharm el Sheikh. Nowością będzie Taba, wprowadzona do oferty wrocławskiego lotniska przez biuro podróży Itaka.

Wakacje ostatniej szansy - propozycje wrocławskiego lotniska

Jeśli ktoś jeszcze nie był na wakacjach, wrzesień to doskonała okazja do nadrobienia zaległości. Wakacje last minute można spędzić z biurem podróży w typowo wypoczynkowych kurortach lub cieplejszych miastach Europy południowej, korzystając z oferty tanich przewoźników.

Dla spóźnialskich biura podróży wciąż mają bogatą ofertę lotów z wrocławskiego lotniska. W siatce czarterowych połączeń jest aż 25 kierunków. Można polecieć do Palermo, m.in. na Cypr Północny i do Dubrownika, które zadebiutowały we Wrocławiu tego lata. Wciąż też można się wybrać do Turcji, Bułgarii, Grecji, na Wyspy Kanaryjskie – kurortów od lat cieszących się polarnością.

Duży wybór proponują również przewoźnicy niskokosztowi. W rozkładzie lotów linii Ryanair znalazły się ciekawe kierunki południowoeuropejskie, w tym najchętniej wybierane tego lata przez podróżnych: Malaga i Alicante. Dwa hiszpańskie miasta przyciągają malowniczą panoramą i zabytkami starych dzielnic. Z irlandzkim przewoźnikiem można polecieć też do Malagi, Barcelony, Wenecji, Bolonii, Mediolanu, a nawet na Maltę i Kretę. Do okrycia pozostają znane stolice – Rzym i Paryż. Do tego ostatniego polecimy liniami Ryanair i Wizz Air. To oferta dla osób, które lubią połączyć odpoczynek ze zwiedzaniem i chcą się wyrwać na przedłużony weekend.

- To bardzo ciekawe kierunki na city breaki. Pozwalają zmienić na chwilę otoczenie, ale nie pozwalają się nudzić. Można odpocząć od pracy i wrócić do Wrocławia z naładowanymi akumulatorami – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. – Rozkłady są tak ułożone, a loty tak częste, że łatwo zaplanować weekendową podróż – dodaje.

Podróżnicze inspiracje na blogu

Pomysłów na wakacje można szukać na naszym blogu www.wroairport.pl. Malownicze miejsca polecają sami pasażerowie wrocławskiego lotniska. Blogerem może zostać każdy, kto chce opisać swoją wycieczkę. Do wygrania przewodniki i gadżety podróżnicze.

Trwa nasz konkurs „Gorące połączenia”. Na stronie internetowej www.wroairport.pl każdy może opisać podróż, w którą wybrał się z wrocławskiego lotniska, i w ten sposób zainspirować do zwiedzania innych. Blogerzy, którzy otrzymają od czytelników najwięcej głosów, zostaną nagrodzeni podróżniczymi przewodnikami i paczkami z gadżetami.

Dwa etapy konkursu już za nami. Dzięki opowieści Macieja, zwycięzcy pierwszego etapu, dowiedzieliśmy się co nieco o innej, nocnej stronie Paryża – miasta z romantycznym zazwyczaj obliczem. Z Anetą wybraliśmy się najpierw w podróż do „dziecięcego świata magii”, czyli paryskiego Disneylandu, a później do urokliwej Wenecji, w której bez strachu można się zagubić i wyjść z niezwykłymi wrażeniami. W drugim etapie Robert zabrał nas na ponad dwutygodniową wycieczkę po Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Szczegółowe opisy pozwoliły niemal poczuć klimat miejsc, które zwiedził nasz bloger. Z dwoma innymi podróżnikami byliśmy m.in. na Malcie, która pachnie tymiankiem, a Bogdan przybliżył Sycylię, którą, jak się okazuje, koniecznie trzeba odwiedzić, bo „kto nie widział Sycylii, ten nie rozumie Włoch”. Czekamy na kolejne historie z podróży, a wszystkich zachęcamy do odwiedzania naszego bloga. Warto, bo podróżnicy nie tylko opisują i polecają urokliwe miasta, ale też podpowiadają, o czym należy pamiętać, wybierając się w podróż. Wszystkie wpisy oraz te zwycięskie można znaleźć na stronie www.wroairport.pl.Dołącz do nas na portalu FACEBOOK
© 2013 Port Lotniczy Wrocław S.A., Biuro Prasowe 54-530 Wrocław, ul. Graniczna 190. 

Aby wypisać się z newslettera odpowiedz na tego maila w treści wpisując „NIE”


Jeśli masz kłopoty z wyświetleniem tego newslettera, kliknij tutaj.

Archiwum newslettera