Newsletter nr 71 – lipiec 2012


Port Lotniczy Wrocław S.A. – Biuro Prasowe
54-530 Wrocław,
ul. Skarżyńskiego 36
tel. (071) 35-81-100
e-mail: [email protected]
Copernicus Airport Wroclaw
Z Portem w podróż marzeń: Włochy

Plażowanie połączone z aktywnym wypoczynkiem to idealne wakacyjne 2w1. Jak to osiągnąć? Port Lotniczy Wrocław poleca podróż do słonecznej Italii, korzystając z oferty niskokosztowej. Takie wakacje muszą być… molto bene!

W wakacyjnym rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska znajdziemy pięć rejsów na Półwysep Apeniński, obsługiwanych przez taniego przewoźnika, linię Ryanair. To Bolonia, Mediolan Bergamo, Piza, Rzym CiampinoWenecja Treviso. Te kierunki stanowią ciekawą alternatywę dla wylotów z biurem podróży i ucieszą zwłaszcza tych, którzy mają w sobie żyłkę turysty i chcą w dobrej cenie zobaczyć intrygujący kawałek świata.

Rzym to pozycja obowiązkowa na liście miast do zwiedzania, ale warto zwrócić uwagę także na dwie tegoroczne nowości. Pierwsza z nich to port Treviso, który znajduje się zaledwie 20 km od Wenecji. Piazza San Marco, Pałac Dożów, Most Westchnień i kanał Grande, a do tego setki mostów i kładek oraz magicznych wąskich uliczek – Wenecja to miejsce wyjątkowe, które od lat przyciąga miliony turystów. Jeśli szukamy filmowych krajobrazów i chcemy zrelaksować się w cieniu toskańskich winnic z kieliszkiem fenomenalnego chianti, to oczywistym wyborem staje się Piza. Do Rzymu, Wenecji i Pizy polecimy z Wrocławia w każdą środę i niedzielę.

Zaledwie 100 kilometrów na południe od Sycylii czeka nas prawdziwy raj dla amatorów sportów wodnych i nurkowania, z renomowanymi kurortami i historycznymi zabytkami. Malta to jedna z najgorętszych nowości w letniej siatce połączeń z Wrocławia, która ma szansę stać się tegorocznym, wakacyjnym przebojem. Samoloty Ryanair odlatują tam w każdą sobotę.

 

Lotnisko Przyjazne Pasażerowi!

Lotnisk jest wiele, ale Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika – tylko jeden! Dzięki nowoczesnemu terminalowi, prawie 2000 miejsc parkingowych oraz uprzejmej i sprawnej obsłudze znajdujemy się w gronie faworytów prestiżowego plebiscytu portalu Pasażer.com. Zgadzasz się? Zagłosuj!

Przyjęło się klasyfikować i oceniać głównie linie lotnicze, ale dzięki niecodziennej inicjatywie portalu Pasażer.com poznamy polskie lotnisko, na którym podróżni mogą poczuć się, jak w domu. W pierwszej edycji plebiscytu „Lotnisko Przyjazne Pasażerowi” zwyciężył port w Katowicach, minimalnie pokonując Warszawę, Kraków i Poznań. Od tamtego czasu jednak wiele się zmieniło. W stolicy Dolnego Śląska powstał nowy terminal. Ma siedziska jak w Paryżu, system odprawy bagażowej, jak w Londynie, rękawy lotnicze identyczne, jak te na lotnisku w Kopenhadze i mimo to pozostaje jedyny w swoim rodzaju!

- W tym plebiscycie każdy z naszych pasażerów może wcielić się w rolę „Tajemniczego Pasażera” i wedle uznania ocenić port. Mimo że konkurencja jest spora – w zabawie biorą udział wszystkie polskie lotniska – nie obawiamy się oceny. Dysponujemy nowoczesną infrastrukturą, która gwarantuje obsługę na europejskim poziomie - mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Głos w plebiscycie na wrocławskie lotnisko można oddać pod adresem:

http://konkurs.pasazer.com/plebiscyt-lotnisko-przyjazne-pasazerowi/

 

Poczuj się jak król!

Specjalny parking, limuzyny, osobna odprawa, dedykowany personel i komfort wypoczynku w stylowym salonie – tak prezentuje się usługa VIP w Porcie Lotniczym Wrocław. Ostatnio z nielimitowanego dostępu do luksusu skorzystali muzycy legendarnego zespołu Queen, chociaż na wrocławskim lotnisku każdy może poczuć się jak VIP.

Każde znaczące lotnisko w Europie posiada takie miejsca, które ze względu na swój bardzo wysoki standard, przeznaczone są dla wybranych pasażerów. W strefie VIP w nowym terminalu Portu Lotniczego Wrocław zadbano o każdy szczegół, by zapewnić gościom maksymalny komfort. Kiedy w środę około godziny 15.00 wylądował samolot z muzykami zespołu Queen na pokładzie, Brian May, Roger Taylor i Adam Lambert pierwsze kroki skierowali właśnie do saloniku VIP, gdzie czekało na nich kilkudziesięciu dziennikarzy. To tutaj odbyła się pierwsza w historii wspólna konferencja grupy z nowym wokalistą, poprzedzająca koncert na wrocławskim Stadionie Miejskim.

Designerski salon idealnie sprawdził się w tej sytuacji, mimo że obsługa VIP w Porcie Lotniczym Wrocław to nie tylko ekskluzywne pomieszczenie. To także specjalne miejsca parkingowe, osobne wejście, wydzielony system odprawy biletowo-bagażowej oraz kontroli bezpieczeństwa obsługiwany przez dedykowany VIP-om personel. Do dyspozycji gości oddano specjalny transport – ekskluzywną limuzynę Volkswagen Passat.

I choć strefa VIP to, jak widać, ulubione miejsce celebrytów, dostęp do niej może wykupić każdy pasażer korzystający z wrocławskiego lotniska. Więcej informacji o usłudze VIP na www.airport.wroclaw.pl

 

Kłopotliwe pamiątki

Z wrocławskiego lotniska dzieli nas tylko krok od bajecznej egzotyki takich krajów, jak Egipt czy Tunezja. Wybierając pamiątkę z miejsca wymarzonych wakacji, trzeba jednak zachować ostrożność. Czasem lepiej zdecydować się na zwykłą „widokówkę”…

Muszla? Fragment koralowca? Ubrania i akcesoria ze skóry? Specyfiki lokalnej medycyny? Nie warto kusić losu – zostawmy takie pamiątki na plaży w Sharm el Sheikh albo targu w Izmirze. W związku z konwencją o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem, nazywaną w skrócie CITES, celnicy na cały świecie uważnie sprawdzają, co przywozimy ze sobą z wakacji. Nie warto kusić losu zwłaszcza, że często nie mamy możliwości zweryfikowania, z czego zrobiono efektowny portfel albo cudowną maść, którą kupiliśmy u „zaufanego” handlarza. Dość powiedzieć, że większość kaktusów to rośliny zagrożone wyginięciem, a cała lista chronionych gatunków jest nieskończenie długa. Znalazły się na niej muszle i koralowce, które najchętniej przywozimy ze sobą z egzotycznych wakacji.

Nie ryzykujmy i pamiętajmy, że CITES to jedno z głównych narzędzi walki z nieuczciwym biznesem, który opiera się na wyzysku środowiska naturalnego.

 Dołącz do nas na portalu FACEBOOK
© 2012 Port Lotniczy Wrocław S.A., Biuro Prasowe 54-530 Wrocław, ul. Skarżyńskiego 36.
Aby wypisać się z newslettera odpowiedz na tego maila w treści wpisując „NIE”

Jeśli masz kłopoty z wyświetleniem tego newslettera, kliknij tutaj.

Archiwum newslettera