Nowy terminal otwarty przed otwarciem


Nowy terminal otwarty przed otwarciem

Najpierw dzień otwarty dla mieszkańców Wrocławia i regionu, następnie uroczysta gala z okazji zakończenia inwestycji. Nowy terminal już nie jest tajemnicą – tylko w dwa dni odwiedziło go ponad 26 000 osób.

25 lutego, podczas specjalnego dnia otwartego, tłumy przyszłych pasażerów odwiedziły nowy obiekt, zwiedzając wszystkie jego zakamarki. Mieszkańców przyciągnęła nie tylko nowoczesna infrastruktura, ale również moc atrakcji. Sporo emocji wzbudziły pierwsze mistrzostwa w puszczaniu papierowych samolotów, symulatory lotów, czy maszyna do mierzenia refleksu. Goście dnia otwartego mieli okazję zobaczyć również pokazy taneczne oraz prezentacje służb lotniskowych, policji, straży pożarnej oraz WOPR. To co zachwycało, to potężna przestrzeń i nowoczesne wykończenie terminalu, w tym szklana fasada, umożliwiająca podziwianie wzbijających się w powietrze samolotów.

Na 100 dni przed UEFA EURO 2012™ nowy terminal został otwarty dla VIP-ów podczas uroczystej gali. Uczestniczyli w niej władze Wrocławia i województwa oraz partnerzy biznesowi i wszystkie osoby, które przyczyniły się do realizacji inwestycji. Wśród gości nie zabrakło też przedstawicieli UEFA.

Oficjalna gala była drugim i zarazem przedostatnim etapem wielkiego otwarcia nowego terminalu. Po dniu otwartym dla pasażerów i uroczystości na 100 dni przed piłkarskimi mistrzostwami Europy pozostało już tylko operacyjne uruchomienie obiektu. Pierwsi podróżni skorzystają z portu w pierwszej połowie marca.

 

 

 

 

 

ZOBACZ FILM Z DNIA OTWARTEGO

ZOBACZ ZDJĘCIA Z GALI


Powrót do aktualności | Drukuj stronę