Newsletter nr 58 – styczeń 2012


Port Lotniczy Wrocław S.A. – Biuro Prasowe
54-530 Wrocław,
ul. Skarżyńskiego 36
tel. (071) 35-81-100
e-mail: [email protected]
Copernicus Airport Wroclaw
Prezes linii Ryanair na wrocławskim lotnisku

Już za dwa miesiące Ryanair otworzy we Wrocławiu pierwszą bazę w Polsce, a wraz z nią uruchomi 7 nowych połączeń. W perspektywie czasu będzie ich jeszcze więcej – mówił prezes Ryanaira Michael O’Leary, który we wtorek odwiedził wrocławskie lotnisko.

Pierwszy samolot za dwa miesiące, a następny najpóźniej latem 2013 roku. Ale niewykluczone, że stanie się to już za kilka miesięcy. Wszystko zależy od dynamiki sprzedaży i zainteresowania, które na razie jest bardzo duże – mówił we Wrocławiu Michael O’Leary. Prezes Ryanaira odwiedził wrocławskie lotnisko, a z samolotu wysiadł w koszulce reprezentacji Polski i z wielkim modelem Boeinga z logo tanich linii. Podczas konferencji prasowej prezes Ryanaira potwierdził, że otwarcie bazy nastąpi na przełomie marca i kwietnia, a wraz z nią zatrudnienie znajdzie ok. 100 osób. Szef przewoźnika przyznał, że decyzja o uruchomieniu bazy spowodowała wzrost zainteresowania połączeniami Ryanaira o 25% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Po uruchomieniu bazy Ryanair będzie obsługiwał we Wrocławiu aż 22 połączenia – w tym nowości: Paryż-Beauvais, Wenecja-Treviso, Malmö, Bournemouth, Kreta-Chania, Malta i Piza. Linie chcą obsłużyć na wrocławskim lotnisku 800 tysięcy pasażerów w 2012 roku. Wszystko dzięki pierwszej w Polsce i dopiero drugiej w Europie Środkowo-Wschodniej bazie przewoźnika.

Data otwarcia terminalu już znana!

Prawie na 100 dni przed UEFA EURO 2012™ – wtedy oficjalnie zostanie otwarty nowy terminal wrocławskiego lotniska. Pierwsi pasażerowie odlecą z niego na początku marca.

„To będzie euro-studniówka wrocławskiego lotniska” mówił we wrocławskim Ratuszu prezydent miasta – Rafał Dutkiewicz, ogłaszając wspólnie z prezesem Portu Lotniczego Wrocław – Dariuszem Kusiem – oficjalną datę otwarcia nowego terminalu. – Uroczysta ceremonia otwarcia została zaplanowana na 29 lutego, chociaż ze względu na możliwość przeniesienie do Wrocławia meczu Polska-Portugalia rozważamy przeniesienie gali na 28 lutego. Pierwsi pasażerowie odlecą z nowego terminalu prawdopodobnie w pierwszy weekend marca – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Dariusz Kuś. Lotnisko w nowej odsłonie będzie można zobaczyć szybciej. – Każdy, kto chce się przekonać, jak wygląda nowy terminal, będzie mógł to zrobić 25 i 26 lutego podczas specjalnych dni otwartych. Przygotowujemy wiele atrakcji – zdradził prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Budowa nowego terminalu rozpoczęła się pod koniec sierpnia 2009 roku i trwała 29 miesięcy. – Obecnie trwają odbiory techniczne i porządkowanie oraz meblowanie pojedynczych pomieszczeń – mówił Dariusz Kuś. Nowy obiekt jest 4 razy większy od obecnego i ma największą kubaturę spośród wszystkich regionalnych terminali w Polsce. Będzie mógł obsłużyć ponad 3 mln pasażerów rocznie, a docelowo nawet 7 mln.

 

UE
Terminal na wzór tych największych

Przepis na nowy terminal? Trochę Londynu i Paryża, odrobina Kopenhagi, szczypta Zurychu i mnóstwo unikatowych rozwiązań, które sprawiają, że będzie to najnowocześniejszy port w tej części Europy.

Ponad 600 eleganckich siedzisk i ok. 30 szezlongów o nieregularnym kształcie to gwarancja komfortu i wygody. Ale jest to też gwarancja stylu, bo Wrocław postawił na takie same siedziska, jakie można spotkać na lotniskach w Paryżu i Zurychu. – Zależało nam na tym, by połączyć komfort z elegancją. Te same rozwiązania zastosowano m.in. na lotnisku Charlesa de Gaulle’a – mówi Przemysław Marcinkowski, kierownik projektu rozbudowy Portu Lotniczego Wrocław. Światowych akcentów jest więcej. Siedziska w hali ogólnodostępnej będą stały pomiędzy 18 drzewkami Bucida Buceras, które pochodzą z Florydy. O wygodę pasażerów zadbają również specjalne rękawy, którymi będzie można wejść do samolotu bezpośrednio z terminalu, bez konieczności wychodzenia na płytę. – Są identyczne jak w Kopenhadze. W Polsce znajdują się na Okęciu, a wśród regionalnych portów będziemy jedynym lotniskiem w kraju, korzystającym z takiego rozwiązania – dodaje.

Wrocław będzie również jak Londyn. To dzięki nowoczesnemu systemowi kontroli bagażu – identycznemu jak na Heathrow. Bagaż będzie przemieszczał się po lotnisku po dwóch nowoczesnych i niezależnych od siebie taśmociągach oraz przechodził m.in. czterostopniową kontrolę bezpieczeństwa i skanowanie 3D. – Tak oto po połączeniu sprawdzonych rozwiązań i własnych pomysłów powstał nowoczesny i funkcjonalny terminal na światowym poziomie – podsumowuje Przemysław Marcinkowski.

 

UE
Luksus spod znaku VIP

Specjalnie wydzielony parking, osobna odprawa, dedykowany personel i stylowy salonik VIP – pasażerowie, którzy wykupią usługę VIP na wrocławskim lotnisku będą mieli nielimitowany dostęp do luksusu.

To będzie jak terminal w terminalu. Najważniejsze osoby ze świata polityki i biznesu, a także wszyscy posiadacze specjalnych kart będą mogli skorzystać z wyjątkowej strefy VIP. – Każde znaczące lotnisko w Europie posiada takie miejsca, które ze względu na swój bardzo wysoki standard, przeznaczone są dla wybranych pasażerów. W strefie VIP w nowym terminalu zadbaliśmy o każdy szczegół, by zapewnić naszym gościom maksymalny komfort – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Nowa strefa VIP zaczyna się już przed terminalem, gdzie przygotowano specjalne miejsca parkingowe. Z parkingu prowadzi do niej osobne wejście i wydzielony system odprawy biletowo-bagażowej oraz kontroli bezpieczeństwa obsługiwany przez dedykowany VIP-om personel. Po odprawie podróżni mają do dyspozycji przede wszystkim ekskluzywny salonik VIP. To wyjątkowe miejsce wyposażone w luksusowe meble i bar. Uzupełnieniem oferty VIP jest specjalna sala konferencyjna. Gdy przychodzi już pora odlotu, pasażer VIP przechodzi przez dedykowany gate na płytę lotniska, skąd do samolotu odwozi go jedna z kilku limuzyn, którymi dysponuje wrocławskie lotnisko. Więcej szczegółów na temat obsługi VIP dostępne na stronie internetowej www.airport.wroclaw.plDołącz do nas na portalu FACEBOOK
© 2012 Port Lotniczy Wrocław S.A., Biuro Prasowe 54-530 Wrocław, ul. Skarżyńskiego 36. 

Aby wypisać się z newslettera odpowiedz na tego maila w treści wpisując „NIE”


Jeśli masz kłopoty z wyświetleniem tego newslettera, kliknij tutaj.

Archiwum newslettera