Newsletter nr 50 – październik 2011


Port Lotniczy Wrocław S.A. – Biuro Prasowe
54-530 Wrocław,
ul. Skarżyńskiego 36
tel. (071) 35-81-100
e-mail: [email protected]
Copernicus Airport Wroclaw
Konkurs

Madera, Lanzarote a może Egipt – gdzie najchętniej poleciałbyś zimą z wrocławskiego lotniska?

Odpowiedz na powyższe pytanie i wygraj zestaw portowych gadżetów. Nagrodzimy trzy najciekawsze uzasadnienia. Odpowiedzi należy przesyłać na adres [email protected]. Konkurs trwa do 19 października. Zwycięzców poinformujemy mailowo.

Ciepła Madera na zimne dni

Wakacje nad morzem, a ferie na nartach? Czas przerwać ten stereotyp. I to już w nadchodzącym sezonie zimowym. Z Wrocławskiego lotniska po raz pierwszy będzie można polecieć bezpośrednio na Maderę. Na zimę zostają też połączenia z Lanzarote, do tej pory dostępne tylko w ofercie letniej.

Czarterowe loty na Maderę to podwójna nowość na wrocławskim lotnisku. Po pierwsze, do tej pory nikt nie oferował bezpośrednich połączeń ze stolicy regionu na malowniczą portugalską wyspę. A po drugie, w zimowej ofercie biur podróży królował dotychczas Egipt. – To zmienia się w tym sezonie. Chcieliśmy poszerzyć ofertę zimowych lotów, bo pasażerowie coraz częściej poszukują wówczas słonecznych kierunków. A na Maderze słońca nie brakuje nigdy – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Wycieczki do portugalskiej „krainy wiecznej wiosny”, która jest zarazem najwyższym na Oceanie Atlantyckim wulkanem, wprowadza tour-operator TUI. Pierwszy lot zaplanowano na 4 marca. Trasę będą obsługiwać Boeingi 737 linii Enter Air, które polecą z Wrocławia na Maderę w każdą niedzielę.

Kolejną zimową alternatywą dla Egiptu będzie Lanzarote, która zadebiutowała w czarterowej ofercie wrocławskiego lotniska w czerwcu tego roku, ale cieszyła się tak dużym powodzeniem, że biuro podróży Itaka postanowiło utrzymać loty. Na Wyspy Kanaryjskie latają w każdą sobotę linie Travel Service.

Nowa jakość monitorowania hałasu

Jest precyzyjny i spełnia najnowsze wymogi prawa. Wrocławskie lotnisko rozszerzyło system monitoringu hałasu, który pozwala teraz wykonywać bardzo dokładne pomiary.

Rozbudowany system pozwoli w pełni kontrolować poziom hałasu generowanego przez samoloty, które startują i lądują na wrocławskim lotnisku. Dzięki temu władze portu będą na bieżąco miały dostęp do szczegółowych danych, co pozwoli szybko reagować w sytuacjach, w których normy zostaną przekroczone. – Mamy już dostęp do pierwszych raportów i widać, że nasze dotychczasowe starania o zredukowanie hałasu przyniosły skutek. Jesteśmy jednak w stałym kontakcie z mieszkańcami okolicznych osiedli i jeśli tylko pojawią się niedogodności, podejmiemy odpowiednie kroki – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. System pozwala fotograficznie dokumentować każdy przylatujący i odlatujący samolot, co umożliwia szybką identyfikację maszyn niestosujących się do precyzyjnych procedur startu i lądowania lub takich, które nie spełniają norm i wymogów dotyczących hałasu.

Najnowszy system składa się z 4 stacji pomiarowych, które są rozlokowane w Porcie Lotniczym oraz na Oporowie, Jerzmanowie i Jarnołtowie. Ta ostatnia stacja jest mobilna i jej lokalizacja będzie dostosowywana do potrzeb mieszkańców po to, by wykonywać jak najbardziej wiarygodne pomiary.

 

UE
Do Rzeszowa w 75 minut

Co się odwlecze, to nie uciecze. W ostatni weekend października Eurolot uruchomi loty z Wrocławia do Rzeszowa. Premiera została przesunięta o miesiąc.

Jak tłumaczy przewoźnik, nowe połączenie wystartuje 28 października, bo sprzedaż biletów w pierwotnym terminie nie była satysfakcjonująca. Teraz ma być lepiej. Będą to pierwsze loty na wschód kraju w ofercie wrocławskiego lotniska. Komfortowa podróż potrwa zaledwie 75 minut. - To ma być przede wszystkim ekspresowa alternatywa dla uciążliwej jazdy samochodem, czy długiej, prawie 8-godzinnej podróży pociągiem. To także szansa, by dzięki rozwijającej się siatce krajowych połączeń, odkryć uroki wschodniej części kraju – przyznaje Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Samoloty Eurolotu mają latać do Rzeszowa w poniedziałki i środy o godz. 6.45 i o godz. 18.00 oraz w piątki o godz. 19.30. Ceny biletów zaczynają się od 195 złotych i można je rezerwować na stronie www.eurolot.com.

W podróż w nowym kierunku na pewno udadzą się szczęśliwi zwycięzcy promocyjnej akcji, którą Eurolot zorganizował we wrocławskiej Renomie. Bilety wygrali najlepsi konstruktorzy i najbardziej precyzyjni piloci… papierowych samolotów, którymi trzeba było trafić do celu.

Ruszyły dodatkowe połączenia do Kopenhagi

Aż 6 razy w tygodniu! Od 4 października zwiększyła się liczba popularnych biznesowych połączeń do Kopenhagi. Do jednego z największych portów przesiadkowych w Europie latają skandynawskie linie SAS.

Dodatkowe połączenia to efekt dużego zainteresowania dotychczasowymi lotami do Kopenhagi, które do rozkładu wrocławskiego lotniska weszły w maju tego roku. Samoloty linii lotniczych SAS, po dodaniu nowych lotów, będą kursować w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i niedziele o godz. 13.00 oraz w czwartki o godz. 14.10. Trasę będą wciąż obsługiwały 50-miejscowe samoloty odrzutowe CRJ200, które doskonale sprawdzają się na tej trasie i gwarantują komfortową podróż. Natomiast przy większym obłożeniu SAS zapowiada, że jest w stanie podstawić również większe CRJ900 oraz samoloty marki McDonnell Douglas.

Bilety można rezerwować na stronie www.flysas.pl. Najtańsze kosztują ok. 320 złotych, a cena zawiera już wszystkie opłaty.Dołącz do nas na portalu FACEBOOK

© 2011 Port Lotniczy Wrocław S.A., Biuro Prasowe 54-530 Wrocław, ul. Skarżyńskiego 36.

Aby wypisać się z newslettera odpowiedz na tego maila w treści wpisując „NIE”


Jeśli masz kłopoty z wyświetleniem tego newslettera, kliknij tutaj.

Archiwum newslettera