Newsletter nr 39 – kwiecień 2011


Port Lotniczy Wrocław S.A. – Biuro Prasowe
54-530 Wrocław,
ul. Skarżyńskiego 36
tel. (071) 35-81-100
e-mail: [email protected]
Copernicus Airport Wroclaw
Na majówkę z Wrocławia

Przed nami jeden z najdłuższych weekendów w tym roku. Warto ten czas zaplanować na małą wyprawę do któregoś z europejskich miast.Tym bardziej, że do najciekawszych dostaniemy się wprost z wrocławskiego lotniska!

Jak wskazują badania, Polacy coraz częściej decydują się na spędzenie wolnego czasu poza domem. Według szacunków Internetowego Centrum Podróży eSky.pl, liczba podróżujących w okresie wielkanocno-majówkowym zwiększy się w tym roku aż o połowę w stosunku do roku ubiegłego. Gdzie zatem się wybierzemy? Z Wrocławia można jeszcze kupić bilety do Barcelony, Mediolanu, Bolonii, Oslo czy Rzymu. Przykładowo, tydzień przed majowym weekendem lot do Barcelony z bagażem podręcznym, z wylotem w niedzielę 1 maja kosztował 185 zł. Nieco więcej trzeba było zapłacić za bilety np. do Paryża czy Londynu i jeśli w ostatniej chwili zdecydowalibyśmy się na podróż właśnie do Francji lub Anglii, w obie strony można było kupić bilet za ok. 400 zł.

Wyjątkowo to nie Wyspy Brytyjskie są na szczycie popularności w majowy długi weekend. W tym roku najwięcej Polaków spędzi majówkę we Włoszech. Nietrudno się tu doszukać zbieżności dat z beatyfikacją papieża Jana Pawła II. Wiele osób zabukowało sobie bilety już wcześniej, jednak nawet teraz uda się znaleźć miejsca w samolotach z Wrocławia do Rzymu. Za bilety do Rzymu w piątek, 29 kwietnia i powrotne, 2 maja, zapłacimy ponad 1,1 tys. zł.

Kopenhaga i poranny Frankfurt

Już po majówce we wrocławskim rozkładzie lotów znajdą się dwie nowości. Cztery razy w tygodniu z Wrocławia będzie można polecieć do Kopenhagi – to nowy kierunek dostępny z Wrocławia. Dostępne obecnie połączenie do Frankfurtu nad Menem rozszerzy się o dodatkowy poranny lot.

Na porannym połączeniu do Frankfurtu zyska lokalny biznes. Dzięki niemu inwestorzy będą mogli szybko i sprawnie podróżować z Wrocławia m.in. do Ameryki Północnej i Południowej oraz na Daleki Wschód. To wpłynie na wzrost atrakcyjności inwestycyjnej miasta i Dolnego Śląska. Od 4 maja będzie można codziennie rano dostać się z Wrocławia do Frankfurtu, wylatując ze Strachowic już o 8.00. Dzięki temu połączeniu podróżni zdążą dotrzeć do Frankfurtu w okresie porannego szczytu komunikacyjnego, podczas którego jeden z największych hubów europejskich oferuje loty niemal w każdy rejon świata.

Od 2 maja cztery razy w tygodniu będzie można polecieć z Wrocławia do Kopenhagi. Nowy kierunek w siatce wrocławskiego lotniska to zasługa linii lotniczych SAS. Dla wylatujących z Wrocławia oznacza to dogodną komunikację z Danią i całą Skandynawią. – Liczymy na zapotrzebowanie m.in. ze strony biznesu. Na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu mamy wiele inwestycji skandynawskich – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Podróż ze stolicy Dolnego Śląska do Kopenhagi zajmie 80 minut. Ceny biletu w jedną stronę na tej trasie będą zaczynały się od 315 zł, uwzględniając wszystkie opłaty lotniskowe, podatki oraz koszt wystawienia biletu. Bilety można rezerwować na stronie www.flysas.pl.

Czarterem na wakacje

Udane wakacje zaczynają się na… wrocławskim lotnisku! Przed rozpoczęciem sezonu turystycznego warto sprawdzić, w jakie miejsca polecimy z naszego portu. Jest w czym wybierać.

Nowością – i na pewno hitem tego roku – będą loty na Wyspy Kanaryjskie. Od 11 czerwca z Wrocławia na Kanary będzie można dostać się czarterem, który uruchomi biuro podróży Itaka. Maszyny będą latać na tej trasie w soboty. Lot potrwa około pięciu godzin, czyli mniej niż podróż pociągiem do Warszawy. Podróżni mogą wybierać pomiędzy Lanzarote i Fuerteventurą. Wyspy to raj dla osób, które lubią cieplejszy niż w Polsce klimat, ale źle się czują w upałach. Wulkaniczne wyspy owiewane są stale chłodnym, morskim powietrzem. Temperatura nie spada tu poniżej 18 stopni i rzadko też przekracza 30. – W starożytności nie bez powodu to miejsce było znane jako Wyspy Szczęśliwe. Przewidujemy, że także dla współczesnych podróżnych będzie niesamowitą atrakcją – mówi Monika Półtorzycka-Jon, specjalista ds. marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

Ale Kanary to tylko jeden z pomysłów na wakacje. Czarterem z Wrocławia można jeszcze polecieć na wypoczynek do bułgarskiego Burgas albo na nurkowanie i plażowanie do egipskiego Sharm El-Sheikh i Hurghady lub do Tunezji (Enfidha i Monastyr). Możemy też wybrać Grecję (Kretę, Rodos lub Chanię). Wielką popularnością cieszy się jak zwykle Majorka. Na ciekawe wakacje z Wrocławia można jeszcze polecieć do Turcji – w ofercie są bezpośrednie połączenia lotnicze do Antalii, Bodrum i Dalamanu. Tegoroczną nowością w tureckiej ofercie jest Izmir.

Klasa dla miłośników latania

Przyszły personel lotniczy będzie się kształcić we Wrocławiu pod czujnym okiem lotniska. W Liceum numer 5 powstała pierwsza w mieście klasa ze specjalnością „Obsługa Pasażerskiego Ruchu Lotniczego”.

- Program nauczania został tak skonstruowany, by przygotować zarówno do pracy w obsłudze naziemnej i handlingowej, jak i do zawodu stewarda i stewardessy - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Lotnisko jest partnerem projektu.

Oprócz przedmiotów ogólnych licealiści będą się uczyć obsługi pasażerów na pokładach samolotów, korzystania z komputerowych systemów rezerwacyjnych, poznają także zasady skutecznej komunikacji radiofonicznej. Na zajęciach z przysposobienia obronnego i wychowania fizycznego będą trenować techniki udzielania pierwszej pomocy. Szkoła położy także nacisk na naukę języków obcych oraz wiedzę o turystyce.

Część lekcji poprowadzą specjaliści z Portu Lotniczego Wrocław. Niektóre z nich w praktyce, na lotnisku. Nauka w klasie profilowanej zacznie się od września. Już niedługo ruszą zapisy w systemie internetowym.Dołącz do nas na portalu FACEBOOK
© 2010 Port Lotniczy Wrocław S.A., Biuro Prasowe 54-530 Wrocław, ul. Skarżyńskiego 36.

Archiwum newslettera