Newsletter nr 32 – styczeń 2011


Port Lotniczy Wrocław S.A. – Biuro Prasowe
54-530 Wrocław,
ul. Skarżyńskiego 36
tel. (071) 35-81-100
e-mail: [email protected]
Copernicus Airport Wroclaw
Wrocław leci na Kanary i do Izraela

Wyspy Kanaryjskie to nowość w ofercie czarterowej wrocławskiego lotniska. Wczasy na hiszpańskich wyspach Lanzarote i Fuerteventura pojawiły się właśnie w systemach sprzedaży biur podróży. Od lutego będzie można z kolei polecieć z Wrocławia na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

Biuro podróży „Itaka” postawiło na Wrocław, skąd samoloty będą wozić pasażerów na najpiękniejsze wyspy Kanarów. Pasażerowie mają do wyboru wulkaniczną wyspę Lanzarote, uznawaną za cud przyrody, oraz najstarszą wyspę Archipelagu Kanaryjskiego – Fuerteventurę.

Egzotyczna przyroda, zalane słońcem plaże, zapierające dech w piersiach krajobrazy – wszystko to jest dostępne na wyciągnięcie ręki – ruszyła sprzedaż wycieczek na Wyspy Kanaryjskie z wylotem z Wrocławia. – Liczymy na to, że loty na Lanzarote i Fuerteventurę powtórzą sukces Majorki, która debiutowała dwa lata temu i od dwóch sezonów cieszy się dużym zainteresowaniem, podobnie jak inne kierunki hiszpańskie w letnim rozkładzie tanich linii lotniczych – mówi Monika Półtorzycka-Jon, specjalista ds. marketingu Portu Lotniczego Wrocław. W tym sezonie Majorka także trafiła na mapę czarterów dostępnych z Wrocławia.

Za kilkanaście dni pojawi się inna nowość. Już od 5 lutego z Wrocławia będzie można polecieć na wycieczkę po Ziemi Świętej. Połączenie czarterowe Wrocław-Tel Awiw uruchamia linia Sun D’or. Samoloty będą latać ze Strachowic do stolicy Izraela w każdą sobotę. Lot wraz z wycieczką sprzedają m.in. „Panorama” i ”Konsorcjum Wielkopolskich Biur Podróży”.

Gotowi na Jumbo Jety

Największe samoloty transportowe i pasażerskie mogą lądować na wrocławskim lotnisku. W porcie rozpoczął pracę nowoczesny sprzęt do załadunku i rozładunku szerokokadłubowych statków powietrznych. High loader wraz z wyposażeniem kosztował ponad 1 milion złotych.

Nowoczesny podnośnik kontenerów do transportu towarów to przepustka do automatycznej obsługi największych samolotów typu Boeing 747 Jumbo Jet. Do tej pory maszyny szerokokadłubowe (tj. z dwoma przejściami między fotelami pasażerskimi) były we Wrocławiu załadowywane ręcznie. Nowe urządzenie pojawiło się na lotnisku w związku z rozwojem jego infrastruktury, a zwłaszcza z przygotowaniami Wrocławia do organizacji UEFA Euro 2012 TM. Maszyna nie będzie jednak czekać na piłkarskie mistrzostwa Europy, już rozpoczyna pracę na Strachowicach. Platformy załadowcze będą wykorzystywane do obsługi dużych samolotów pasażerskich oraz transportów towarowych.

- Zapotrzebowanie na transport lotniczy we Wrocławiu rośnie, zwłaszcza ze względu na bliską lokalizację japońskich fabryk motoryzacyjnych czy koreańskich zakładów produkujących sprzęt RTV i AGD - wyjaśnia Dariusz Kuś, prezes Port Lotniczego Wrocław. Wyposażenie zyska na znaczeniu po oddaniu do użytku nowego terminalu, który rozpocznie pracę jesienią 2011 roku.

Lotniskowe schody do nieba

Będą ułatwiać poruszanie się po nowym terminalu wrocławskiego lotniska. Na placu budowy zamontowano już wszystkie schody ruchome. Największe z nich zawiozą nas aż do podniebnej kawiarni na drugim piętrze.

Para ruchomych schodów znajduje się w centralnej części terminalu i łączy parter obiektu z poziomem drugim, gdzie zlokalizowana jest kawiarnia z widokiem na pas startowy. - Dzięki nim będzie można szybko i wygodnie dostać się na wysokość ponad 9 metrów i podziwiać samoloty podnoszące się do lotu – mówi Przemysław Marcinkowski, kierownik projektu rozbudowy Portu Lotniczego Wrocław. Schody znajdują się w części ogólnodostępnej, będą więc z nich mogli korzystać nie tylko pasażerowie, ale także wszyscy zainteresowani wizytą na tarasie widokowym. – Podniebna kawiarnia będzie jedną z największych atrakcji terminalu – dodaje Przemysław Marcinkowski.

Schodami ruchomymi podróżni dostaną się także na poziom minus 1, gdzie budowana jest kaplica ekumeniczna. Kolejne znajdują się już w części, do której wstęp będą mieli wyłącznie pasażerowie po kontroli bezpieczeństwa. Osoby odprawione wjadą schodami ruchomymi do hali przedodlotowej, gdzie czekać mają na wejście na pokład.

Wszystkie schody są w tej chwili uzbrajane w sprzęt elektroniczny, umożliwiający ich płynną pracę. Pierwsi pasażerowie skorzystają z nich jesienią 2011 roku, kiedy nowy terminal zostanie oddany do użytku.

Walentynki w europejskich metropoliach

Podaruj ukochanej osobie podniebną Walentynkę. Z okazji święta zakochanych wybierz się na kilkudniowy wypad do jednej z europejskich metropolii. Lot z Wrocławia będzie Cię kosztował nawet mniej niż 100 złotych.

Kilkadziesiąt złotych zapłacisz za walentynkowy lot z Wrocławia do Oslo i z powrotem, pod warunkiem że spakujesz się do podręcznej torby. By wyznać miłość na londyńskim Tower Bridge, podróż samolotem z Wrocławia kupisz za ok. 300 złotych. Jeżeli zamierzasz spędzić święto zakochanych w Mediolanie, za przelot w obie strony na weekend poprzedzający Walentynki zapłacisz niespełna 200 złotych.

Najwięcej wśród tanich połączeń dostępnych z wrocławskiego lotniska kosztować będzie podróż do Paryża – lot 12 lutego z bagażem podręcznym to teraz wydatek rzędu 500 złotych. - Paryż - najbardziej walentynkowa destynacja, cieszy się w tym okresie dużym zainteresowaniem, stąd wyższe ceny – wyjaśnia Tomasz Lenart, kierownik obsługi pasażerskiej portu Lotniczego Wrocław. Ale już na marzec kupimy przelot do Paryża i z powrotem za niespełna 200 złotych. Można więc podarować bilety lotnicze jako Walentynkę, a w podróż wybrać się w przededniu wiosny.Dołącz do nas na portalu FACEBOOK
© 2010 Port Lotniczy Wrocław S.A., Biuro Prasowe 54-530 Wrocław, ul. Skarżyńskiego 36.

Archiwum newslettera