Newsletter nr 22 – wrzesień 2010


Port Lotniczy Wrocław S.A. – Biuro Prasowe 

54-530 Wrocław,

ul. Skarżyńskiego 36

tel. (071) 35-81-100

e-mail: [email protected]

Copernicus Airport Wroclaw
Forli - najbliżej nad ciepłe morze

Przedłuż sobie wakacje i poleć do Forli – słonecznej, włoskiej miejscowości niedaleko Adriatyku. To jedynie niespełna dwie godziny lotu z Wrocławia!

Z wrocławskiego lotniska najszybciej dolecimy nad ciepłe morze, wybierając się do Forli – bazy wypadowej nad Morze Adriatyckie. – W tej malowniczej miejscowości warto zobaczyć m.in. symbol miasta – romański Kościół San Mercuriare czy fortecę Rocca di Ravaldino – mówi Monika Półtorzycka-Jon, specjalista ds. marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

- Obowiązkowo trzeba też zaplanować wycieczkę do Rimini, na największą plażę w Europie, miejsca słynnego również z filmów Federico Felliniego – dodaje.

We wrześniu średnia temperatura w Adriatyku wynosi 23 stopnie Celsjusza. To doskonałe warunki do tego, by popływać czy spróbować swoich sił na desce surfingowej, łapiąc ostatnie wakacyjne promienie słońca.

Linia Wizz Air zabierze nas na wymarzone wakacje do Forli w poniedziałki i piątki o godzinie 16.20. We wrześniu najtańszy bilet w jedną stronę z bagażem podręcznym kupimy za ok. 40 złotych.

Nowy Hi Fly

Od 3 września dostępny będzie najnowszy, jesienny Hi Fly – kolorowy magazyn Portu Lotniczego Wrocław. To już trzeci numer tego bezpłatnego czasopisma.

Hi Fly dostępny będzie nie tylko na wrocławskim lotnisku. Czasopismo będzie można dostać także w Centrum Informacji Turystycznej, Teatrze Współczesnym oraz w kilkuset biurach turystycznych na terenie Dolnego Śląska oraz województw: opolskiego, lubuskiego i wielkopolskiego.

Czytając jesienny numer, wybierzemy się w podróż śladami Inków oraz do malowniczej krainy fiordów – Norwegii. Dowiemy się też, co muzycznie inspiruje Andrzeja Kosendiaka, szefa Filharmonii Wrocławskiej. Podróżni poznają zadania straży granicznej i podążą tropem bagażu porzuconego na lotnisku.

Wszystkie artykuły magazynu będą dostępne w wersji dwujęzycznej: po polsku i angielsku. Dzięki temu anglojęzyczni turyści sprawdzą, co warto zobaczyć we Wrocławiu i co ciekawego wydarzyło się w ostatnim czasie na wrocławskim lotnisku.

Odwiedź lotnisko w centrum Bolesławca

Port Lotniczy Wrocław na półmetku tournee po Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Przez najbliższe dwa tygodnie plenerową wystawę wrocławskiego lotniska mogą oglądać mieszkańcy Bolesławca i okolic.

Latanie z Wrocławia jest naprawdę tanie! Z Portu Lotniczego Wrocław za ok. 100 złotych można polecieć do wielu europejskich miast. Gdzie dokładnie, za ile i kiedy? Tego dowiedzieć się można, oglądając kolorową prezentację w centrum Bolesławca.

Bolesławiec to czwarte miasto, do którego z wystawą przyleciało wrocławskie lotnisko. – Mamy bardzo ciekawe oferty dla osób, które dopiero planują urlop lub chcą spędzić we wrześniu weekend za granicą. W letnim rozkładzie mamy regularne i bezpośrednie połączenia z 31 portami w Europie – dodaje Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Mieszkańcy Bolesławca mają też okazję zobaczyć, jak zmieni się lotnisko. Za rok na podróżnych czekać będzie na Strachowicach nowy, cztery razy większy terminal pasażerski. Częścią wystawy są wizualizacje obiektu, który jest uznany za jeden z najnowocześniejszych w Polsce.

Wrocław buduje to dla Ciebie

Nowy wrocławski terminal lotniczy prezentuje się od 1 września na 227 billboardach na Dolnym Śląsku i to w doborowym towarzystwie. Ruszyła wspólna kampania regionalna Portu Lotniczego Wrocław, budowanego we Wrocławiu stadionu oraz Narodowego Forum Muzyki. To trzy największe inwestycje dla całego Dolnego Śląska.

Na wspólny plakat trafiły wizualizacje stadionu, nowego terminalu lotniczego i hali koncertowej. Można je zobaczyć w ponad 50 miastach. To największe inwestycje Wrocławia, które będą służyć mieszkańcom całego regionu.

Za rok Dolnoślązacy będą mogli wylecieć na wakacje z nowego, cztery razy większego lotniska. Wizualizacje budowanego obiektu pokazywane są już na wystawie, którą Port Lotniczy Wrocław prezentuje w największych miastach regionu. – Informacje o rozbudowie wzbudzają zainteresowanie, dlatego zdecydowaliśmy się na wspólną kampanię ze stadionem i Narodowym Forum Muzyki – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – By za rok mieć pełną halę odlotów na lotnisku, ale i pełne trybuny na stadionie, a za dwa lata wyprzedane miejsca na koncertach, kampanię informacyjną trzeba zacząć już dziś – wyjaśnia Dariusz Kuś.

Plakaty pod hasłem „Wrocław buduje to dla Ciebie” będą prezentowane w dolnośląskich miejscowościach do końca września.Dołącz do nas na portalu FACEBOOK
© 2010 Port Lotniczy Wrocław S.A., Biuro Prasowe 54-530 Wrocław, ul. Skarżyńskiego 36. 


Archiwum newslettera