Newsletter nr 21 – sierpień 2010


Port Lotniczy Wrocław S.A. – Biuro Prasowe 

54-530 Wrocław,

ul. Skarżyńskiego 36

tel. (071) 35-81-100

e-mail: [email protected]

Copernicus Airport Wroclaw
Ochłodzenie w Oslo!

Fiordy, Pałac Królewski, łosoś i nieskazitelnie czyste powietrze – to największe atrakcje Oslo. Można je poznać lecąc z Wrocławia do Oslo Torp już za kilkanaście złotych!

Lato to doskonały czas na zwiedzanie norweskich fiordów. Średnia temperatura w Oslo i okolicach wynosi ok. 22 stopni Celsjusza. Jedno z najbardziej znanych europejskich centrów zimowych, w lecie przyciąga turystów czystym powietrzem, mnóstwem zieleni i bajecznymi widokami.

Z wrocławskiego lotniska do Oslo można polecieć codziennie, oprócz piątków i poniedziałków – albo liniami Ryanair, albo Wizz Air. – To doskonałe miejsce, by odpocząć od upałów, a przy okazji zwiedzić wiele ciekawych miejsc m.in. Zamek i fortece Akershus, muzeum statku polarnego Fram czy Pałac Królewski, przed którym codziennie o godzinie 13.00 odbywa się honorowa zmiana warty – mówi Monika Półtorzycka-Jon, specjalista ds. marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

Decydując się na wrześniowe wakacje można kupić bilet do Oslo Torp w jedną stronę już za 15 zł. Przelot z Wrocławia trwa niewiele ponad 2 godziny.

Przed zimą całkiem pod dachem

Dach większy niż dwa boiska piłkarskie? To już w październiku. Na budowie nowego terminalu wrocławskiego lotniska trwają właśnie prace związane z zadaszeniem obiektu.

Nowy dach w kształcie fali powstaje na wysokości ok. 19 m. Składać się będzie z czterech warstw, a jego powierzchnia wyniesie 19 tys. mkw. – Właśnie kończymy montaż blachy na pierwszej warstwie dachu. Potem będziemy go ocieplać, kłaść podbitkę i wierzchnią warstwę przykrycia. Dach będzie gotowy w październiku – mówi Przemysław Marcinkowski, kierownik projektu rozbudowy Portu Lotniczego Wrocław.

Równolegle na budowie trwają prace związane z oszkleniem obiektu, a także montażem instalacji elektrycznej i wentylacji.

Nowy terminal zostanie otwarty za niewiele ponad rok. Jego kubatura obliczana na ponad 300 tys. m3 uważana jest za jedną z największych wśród terminali na polskich lotniskach.

Brytyjczyk milionowym pasażerem wrocławskiego lotniska

Pierwszy rejs samolotem, pierwszy raz w Polsce i od razu uroczyste przywitanie. Na Strachowicach wylądował milionowy pasażer Portu Lotniczego Wrocław.

Szczęśliwcem okazał się Brytyjczyk, Martin Clay, który do Wrocławia przyleciał z Londynu. – Jestem bardzo zaskoczony, że to właśnie ja zostałem milionowym pasażerem na wrocławskim lotnisku. Tym bardziej, że był to mój pierwszy lot w życiu – mówi milionowy pasażer.

Martin Clay przyleciał do stolicy Dolnego Śląska z Wielkiej Brytanii na wakacje. Do naszego kraju zaprosił go kolega, Polak, który od 1,5 roku mieszka w Wielkiej Brytanii.

Brytyjczyk oprócz kwiatów otrzymał bilet w obie strony na dowolny rejs z Wrocławia liniami Wizz Air i zestaw lotniskowych gadżetów, a do centrum miasta pojechał luksusową limuzyną.

Milionowy pasażer przyleciał do Wrocławia o miesiąc szybciej niż w roku ubiegłym. To efekt dużego zainteresowania lataniem z Wrocławia – w lipcu wrocławskie lotnisko zanotowało prawie 30-procentowy wzrost ruchu pasażerskiego w porównaniu do roku poprzedniego i 18,5-procentowy wzrost w odniesieniu do danych sprzed dwóch lat.

Kierunek Wałbrzych

Przez najbliższe dwa tygodnie Port Lotniczy Wrocław z plenerową wystawą gościć będzie w Wałbrzychu. To już trzecie – po Zgorzelcu i Świdnicy – dolnośląskie miasto, w którym wrocławskie lotnisko prezentuje swoje najciekawsze oferty.

Oglądając 26 kolorowych plansz można się dowiedzieć, dokąd, kiedy i za ile warto z Wrocławia. – Chcemy pokazać, że latanie ze stolicy Dolnego Śląska nie jest drogie. Przykładowo wybierając się we wrześniu do Forli we Włoszech kupimy bilet już za ok. 40 zł, a do Alicante w Hiszpanii za ok. 100 zł – mówi Jarosław Wróblewski, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Poza tym dzięki wizualizacji nowego terminalu przedstawionej na planszach, wałbrzyszanie mogą się także przekonać, jak będzie wyglądał nowy, cztery razy większy od obecnego, terminal. – Jesteśmy lotniskiem dolnośląskim, które rozwija się dla całego regionu. Jesienią 2011 roku wrocławski port będzie w stanie obsłużyć 3,5 miliona pasażerów rocznie. Warto z tego korzystać – dodaje Jarosław Wróblewski.

Wystawa „Wrocławskie lotnisko przylatuje do Wałbrzycha” pozostanie na Rynku do 1 września. Potem kontynuując czteromiesięczne tournee po Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie pojedzie do Bolesławca, Lubina, Jeleniej Góry, Legnicy, Opola i Wrocławia. Patronem medialnym akcji jest „Gazeta Wrocławska”.Dołącz do nas na portalu FACEBOOK
© 2010 Port Lotniczy Wrocław S.A., Biuro Prasowe 54-530 Wrocław, ul. Skarżyńskiego 36. 


Archiwum newslettera