Newsletter nr 19 – lipiec 2010


Port Lotniczy Wrocław S.A. – Biuro Prasowe54-530 Wrocław,ul. Skarżyńskiego 36 

tel. (071) 35-81-100

e-mail: [email protected]

Copernicus Airport Wroclaw
Wrocławskie lotnisko przylatuje do...

Wrocławskie lotnisko przylatuje do…

Wrocławskie lotnisko rozpoczyna tour po Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. To objazdowa prezentacja wystawy, pokazująca ofertę połączeń Portu Lotniczego Wrocław.

Przez 4 miesiące mieszkańcy regionu zapoznają się z najkorzystniejszymi połączeniami do najpiękniejszych miast Europy. Dzięki kolorowej prezentacji dowiedzą się, w jakie dni i za ile dolecą do Paryża, Rzymu czy Oslo.

- Spróbujemy przekonać mieszkańców Dolnego Śląska i Opolszczyzny, że latanie może być naprawdę szybkie i tanie – mówi Monika Półtorzycka-Jon, specjalista ds. marketingu Portu Lotniczego Wrocław. – Miasta europejskie są w zasięgu ok. 2 godzin lotu z Wrocławia, a najtańsze bilety można kupić już od 50 złotych za przelot w jedną stronę – dodaje.

Dokąd można polecieć z Wrocławia, pierwsi dowiedzą się mieszkańcy Zgorzelca. Wystawa plenerowa od dziś przez dwa tygodnie stać będzie na Przedmieściu Nyskim przy Moście Staromiejskim. Potem wrocławskie lotnisko poleci do Świdnicy, Wałbrzycha, Bolesławca, Lubina, Jeleniej Góry, Legnicy, Opola. Przelot po regionie zakończy się na wrocławskim Rynku.

- Chcemy, by w świadomości mieszkańców lotnisko było dolnośląskie, a nie tylko wrocławskie – podkreśla Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Rozwijamy się dla całego regionu. Budujemy nowy terminal i zależy nam na tym, by Dolnoślązacy planując lot, wybierali Wrocław – dodaje.

Patronem medialnym wystawy jest Gazeta Wrocławska.

Paryż i festiwal plaż!

Słońce i plaże nad Sekwaną – wybierz się na najbardziej znany festiwal plaż w Paryżu. Z Wrocławia do stolicy Francji samoloty latają aż trzy razy w tygodniu.

W czasie wakacji stolicę Francji warto odwiedzić nie tylko, by zobaczyć Wieżę Eiffla, Luwr czy uliczki na wzgórzu Montmartre słynne z filmu „Amelia”. Letnią atrakcją tego miasta jest też jedyny w swoim rodzaju Paris Plage, czyli festiwal plaż. Właśnie się rozpoczął i potrwa aż do 20 sierpnia!

Aby opalać się nad francuską Sekwaną, wystarczą niespełna 2 godziny lotu i nieco ponad godzina jazdy autobusem z lotniska Paryż-Beauvais do centrum miasta. Samoloty z Wrocławia startują w każdy wtorek, czwartek i sobotę o 16.05. Zostaje więc prawie 5 godzin, by jeszcze tego samego dnia poleżeć pod parasolkami na wygodnym leżaku u brzegu Sekwany. Paryskie plaże czynne są bowiem od godziny 8.00 do 24.00.

Bilet lotniczy na trasie Wrocław – Paryż Beauvais wraz z dodatkowymi opłatami i bagażem podręcznym można kupić od ok. 120 złotych.

Poleć do Gdańska na Jarmark Dominikański

Poleć do Gdańska na Jarmark Dominikański

Największy w Polsce jarmark obchodzi swoje 750 urodziny. To najlepsza okazja, by polecieć do Gdańska i poczuć wyjątkowy klimat imprezy! Przelot nad Bałtyk zajmie nieco ponad godzinę – to 7 godzin krócej niż jazda pociągiem.

Na Jarmarku św. Dominika, który potrwa od 31 lipca do 22 sierpnia, można kupić nietypowe pamiątki, a także posłuchać koncertów i zobaczyć wyjątkowe przedstawienia. O tym wydarzeniu mówi się w całej Europie, zobacz je i Ty! Tym bardziej, że z Wrocławia dotrze się na miejsce w ponad godzinę. Z wrocławskiego lotniska samoloty do Gdańska startują we wtorki i czwartki o 8.45 i 19.45 oraz w poniedziałki o 8.45 i w piątki o 19.45. To aż sześć możliwości lotu tygodniowo. Bilet w jedną stronę można kupić już od 199 złotych (w tym zawarta jest opłata za 15 kg bagaż główny oraz bagaż podręczny).

Czekamy na szkło!

Pod koniec lipca zakończy się budowa stalowej konstrukcji nowego terminalu na wrocławskim lotnisku. W sierpniu na plac budowy przyjadą pierwsze elementy szklane dachu i fasad. Terminal, który będzie mógł odprawić rocznie 3 i pół miliona podróżnych, zostanie otwarty za ponad rok. Będzie cztery razy większy niż obecny.

Specjalne szkło, które przykryje fasady oraz zostanie zamontowane w świetlikach dachu, jest sprowadzane z Niemiec. – Charakteryzuje się najwyższymi parametrami dotyczącymi przepuszczalności światła i izolacji termicznej – mówi Przemysław Marcinkowski, kierownik projektu w Porcie Lotniczym Wrocław. – Mówiąc wprost, to szkło umożliwia przenikanie promieni słonecznych, dzięki czemu terminal będzie oświetlony w naturalny sposób. Jednocześnie szklane fasady będą maksymalnie izolować wnętrze terminalu przed przenikaniem chłodu i upału – tłumaczy.

 

Nowy terminal zostanie otwarty jesienią 2011 roku, na kilka miesięcy przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 TM. Obsłuży w komfortowych warunkach ponad 2 razy więcej pasażerów niż obecny. Jego kubatura, obliczana na ponad 300 tys. m3, uważana jest za jedną z największych wśród terminali na polskich lotniskach.Dołącz do nas na portalu FACEBOOK
© 2010 Port Lotniczy Wrocław S.A., Biuro Prasowe 54-530 Wrocław, ul. Skarżyńskiego 36.

Archiwum newslettera