Newsletter nr 18 – lipiec 2010


Port Lotniczy Wrocław S.A. – Biuro Prasowe 

54-530 Wrocław,
ul. Skarżyńskiego 36

tel. (071) 35-81-100

e-mail: [email protected]

Letnie oblężenie na wrocławskim lotnisku

171 tysięcy pasażerów skorzystało z usług wrocławskiego lotniska w czerwcu – to absolutny rekord w historii portu. Pobiliśmy wynik z lipca 2008 roku – i to prawie o 3 tysiące.

W czerwcu wrocławskie lotnisko miało 25% pasażerów więcej niż przed rokiem i 15% więcej niż w czasie boomu w 2008 roku. Podróżni masowo korzystali z połączeń nisko-kosztowych. Tanie linie lotnicze przewiozły na trasach z i do Wrocławia 45% pasażerów więcej niż w czerwcu 2009 roku.

Dobre jest także całe pierwsze półrocze! Od stycznia wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 720 tysięcy pasażerów, czyli o 100 tysięcy więcej niż przed rokiem.

Pasażerowie korzystają z rozbudowanej siatki połączeń tanich linii lotniczych. Od stycznia w samolotach kursujących między Wrocławiem a Hiszpanią, Francją, Belgią, Holandią i Włochami było o 75 tysięcy podróżnych więcej niż w pierwszym półroczu 2009 roku. Na przykład z Ryanairem do Hiszpanii poleciało z Wrocławia trzy razy więcej pasażerów niż rok temu.

Morze i Malaga

Na weekend, tydzień lub cały urlop – tego lata tanio i szybko lecimy z Wrocławia do słonecznej Malagi.

Samoloty z Wrocławia do hiszpańskiej Andaluzji czekają na podróżnych w każdy piątek i poniedziałek.

Malaga na wybrzeżu Costa del Sol to oprócz słońca i morza obfitość egzotycznej przyrody, śródziemnomorskich potraw i zabytków, pamiętających czasy starożytnych Maurów. Przewoźnik, tania linia Ryanair, spodziewa się, że będzie to kolejny po Barcelonie i Alicante przebój letniej oferty, zwłaszcza że godziny lotów sprzyjają nawet weekendowym eskapadom. Wystarczy wylecieć z Wrocławia w piątek po pracy, wziąć wolne w poniedziałek i wrócić do Wrocławia po pełnych trzech dniach wypoczynku nad Morzem.

By korzystać z piaszczystych plaż i ciepłego morza, podziwiać zabytki i rozkoszować się andaluzyjską kuchnią, wystarczy podróż, trwająca niewiele ponad 3 godziny. Najtańsze bilety na trasie Wrocław-Malaga kosztują teraz około 200 zł za przelot w obie strony z bagażem podręcznym.


Tanie loty z LOT-em

Podróż samolotem z Wrocławia do Warszawy tańsza niż jazda koleją? To fakt! Na wakacje przewoźnik wprowadził atrakcyjne ceny przelotów.

Do stolicy z 20-kilogramowym bagażem można polecieć już za 53 złote, a w cenę wliczone są podatki. W zależności od wybranego terminu cena może wzrosnąć, ale nadal wygląda konkurencyjnie. Z tygodniowym wyprzedzeniem można znaleźć przelot z Wrocławia do Warszawy w cenie poniżej stu złotych. Taryfa PROMOLOT nie dopuszcza zmiany rezerwacji i zwrotu biletów.


Jesteśmy na dachu

Dach terminalu lotniczego budowanego przed UEFA Euro 2012 TM będzie miał większą powierzchnię niż dwa piłkarskie boiska. Przykryje nowy budynek odpraw pasażerskich, który będzie cztery razy większy od obecnego.

- Falujący dach przykrywający terminal będzie miał w sumie 19 tys. mkw. powierzchni – mówi Przemysław Marcinkowski, kierownik projektu w Porcie Lotniczym Wrocław, a prywatnie sędzia piłkarski. – Można by na nim rozgrywać równolegle dwa mecze i jeszcze wystarczyłoby miejsca na trybuny – żartuje. Ekipy budowlane na przełomie lipca i sierpnia powinny zakończyć stawianie konstrukcji stalowej zadaszenia. W tym terminie na plac budowy przyjadą pierwsze elementy szklane i zacznie się montaż fasad.

Na placu budowy nowego terminalu zatrudnionych jest ok. 700 osób. W szczycie pracuje jednocześnie nawet 400 ludzi. Nowy budynek odpraw pasażerskich wrocławskiego lotniska ma być oddany do użytku we wrześniu 2011 roku, na prawie rok przed Mistrzostwami w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012 TM.


Dołącz do nas na portalu FACEBOOK

©2010 Port Lotniczy Wrocław S.A., Biuro Prasowe 54-530 Wrocław, ul. Skarżyńskiego 36.


Archiwum newslettera