Newsletter nr 11 – Marzec 2010


Port Lotniczy Wrocław S.A. – Biuro Prasowe54-530 Wrocław,
ul. Skarżyńskiego 36 

tel. (071) 35-81-100

e-mail: [email protected]

Baza Wizz Aira otwarta!

Salutem wodnym wrocławskie lotnisko przywitało samolot linii Wizz Air, który od teraz ma swoją bazę na Strachowicach. Zgodnie z rozkładem lotów maszyna Airbus A320 przez kilkanaście godzin dziennie lata z i do Wrocławia. W ten sposób obsługuje nowe połączenia. A jest ich aż 5!

Dzięki uruchomieniu bazy z Wrocławia można już polecieć do włoskich portów Mediolan Bergamo i
Forli koło Rimini, irlandzkiego Cork, Doncaster Sheffield w Wielkiej Brytanii i holenderskiego
Eindhoven. Do tej pory Wizz Air obsługiwał połączenia z Dortmundem, Oslo Torp, Paryżem Beauvais i
oczywiście Londynem-Luton. Wraz z bazowaniem samolotu przewoźnik zwiększył liczbę lotów do stolicy Wielkiej Brytanii z 4 o 7 w tygodniu.

- Wizz Air planuje w tym roku przewieźć około 340 000 pasażerów na trasach z i do Wrocławia – zadeklarował podczas ceremonii otwarcia bazy György Abrán, dyrektor ds. sprzedaży w Wizz Air. – Port Lotniczy Wrocław przewiduje, że między innymi dzięki decyzji Wizz Aira pasażerski ruch lotniczy wzrośnie w 2010 roku o 20 procent do 1 700 000 osób – mówił z kolei Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Włoskie wakacje

Mediolan i Forli to kolejne włoskie miasta, które można zwiedzić dzięki bezpośrednim lotom z Wrocławia. Słoneczna Italia jest teraz dostępna za mniej niż 100 złotych, dzięki promocyjnym cenom biletów.

Forli jest doskonałym punktem wypadowym do Rimini, Bolonii, czy Ravenny. Zamiast męczącej podróży samochodem możemy wygodnie i tanio dotrzeć na wakacje samolotem, lądując tylko 100 km od Adriatyku.
- Wizz Air lata do Forli w poniedziałki i piątki, można więc zaplanować nie tylko wakacje, ale i przedłużony weekend nad Adriatykiem, wylatując z Wrocławia w piątek po pracy i biorąc wolny poniedziałek – podpowiada Tomasz Lenart kierownik działu obsługi pasażerskiej w Porcie Lotniczym Wrocław. Bilety do Bolonii kosztują kilkadziesiąt złotych z opłatami. Kolejny nowy punkt na mapie połączeń wrocławskiego lotniska to Mediolan, kierunek atrakcyjny z wielu powodów. Z jednej strony sprawdzając plany rozgrywek, można pomyśleć o wyjeździe na mecz piłkarski na słynnym stadionie San Siro,
z drugiej strony jeśli planujemy wizytę w La Scali, bilety na dobry spektakl trzeba zarezerwować kilka miesięcy wcześniej. Wtedy też najlepiej pomyśleć o rezerwacji miejsc w samolocie. – Lot z Wrocławia do Mediolanu do końca czerwca nie powinien kosztować więcej niż 50 złotych za bilet w jedną stronę – oblicza Tomasz Lenart. Wizz Air lata z Wrocławia do tego miasta 3 razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty.

Rowerem po Amsterdamie

12 marca Airbus A320 zabrał pasażerów w pierwszy lot z Wrocławia do Holandii.
W dniu otwarcia bazy operacyjnej linie Wizz Air uruchomiły nowe połączenie
Wrocław-Eindhoven.

W Eindhoven warto na przykład spędzić majowy weekend – poza atrakcyjną ceną (42 zł) bezpośrednie loty z Wrocławia w piątki i poniedziałki znakomicie wpisują się w kalendarz wolnych dni. A stamtąd dzieli nas już tylko 120 km od Amsterdamu. Podróż autobusem do najsłynniejszego holenderskiego miasta zajmuje dwie godziny, za bilet w obie strony zapłacimy 39 euro. Amsterdam zwany Wenecją Północy to nie tylko miasto setek kanałów i mostów oraz zabytków architektury, to także zagłębie muzeów, nie tylko tych klasycznych (Van Geogha, Rembrandta itp.), ale także oryginalnych i nigdzie indziej niespotykanych.
Do wyboru muzeum klubu piłkarskiego Ajax, muzeum wódki, obrazów fluorescencyjnych, kawy i herbaty, torebek, łodzi mieszkalnych, biblii, tortur i kilka innych.

Jeszcze bliżej na Wyspy

Nowe połączenia Wizz Aira do Wielkiej Brytanii i Irlandii zostały uruchomione głównie z myślą o pracujących tam Polakach. Z Wrocławia można teraz bezpośrednio dolecieć do Doncaster Sheffield oraz do Cork. W wypadku Cork do wyboru mamy niedziele i środy, do Doncaster Sheffield samoloty odlatują w piątki i poniedziałki. Ceny biletów na tych kierunkach wahają się średnio od ok. 150 zł do ponad 300 zł. Choć to kierunki związane z emigracją zarobkową, warto zaplanować city-break i polecieć do Cork, by zwiedzić południowo-zachodnią część „zielonej wyspy”. W okolicach Cork natkniemy się na Kamienny Krąg w Dromberg. Można też zaplanować eskapadę do Blarney i pocałować cudowny kamień, by zyskać dar konwersacji. Biznesowe dyskusje można planować w Londynie. Wizz Air wraz z otwarciem bazy we Wrocławiu zwiększył liczbę lotów do portu Londyn-Luton, z czterech do siedmiu tygodniowo. – Godziny odlotów sprzyjają wyjazdom biznesowym – podkreśla Tomasz Lenart.- Wylot rano o godzinie 6:25 i powrót wieczorem pozwoli pozałatwiać wszystkie sprawy w Londynie i wrócić do domu na kolację. Ceny biletów zaczynają się od stawek poniżej 100 zł.


Archiwum newslettera